Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

W gminie Miękinia otwarto kolejne przebudowane drogi

W gminie Miękinia otwarto kolejne przebudowane drogi

27.09. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn, wraz z wojewodą dolnośląskim Pawłem Hreniakiem,  otworzyli dziś inwestycję drogową o łącznej długości 3,8 km.

Remont dróg relacji Wilkostów – Brzezinka Średzka i Białków – Wilkostów kosztował 5 871 221,47 zł, z czego dofinansowanie z rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych wyniosło 2 935 612,23 zł.

- Pogratulować trzeba przede wszystkim wójtowi oraz tym, którzy pisali wnioski. Serdecznie dziękuję za ten wniosek, bo jeżeli jest możliwość przekazania środków, to z całą pewnością jest też ogromna radość. Niecały rok temu ogłaszaliśmy Fundusz Dróg Samorządowych, a dzisiaj otwieramy drogę o łącznej długości prawie 4 km. Bardzo się cieszę z tej inwestycji, to są 4 km z około 230 km, które będziemy otwierali w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na terenie naszego województwa – zapowiedział wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak.

- Przede wszystkim chciałbym podziękować radzie gminy, która znalazła w budżecie pieniądze na tę inwestycję - podkreślał wójt Gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn. - Jak przejedzie się Pan po drogach gminnych zauważy Pan, że większość z nich jest modernizowana właśnie dzięki rządowemu  programowi - zwracał się do wojewody wójt, dziękując przy okazji za wsparcie odnośnie planów przebudowy skrzyżowania w Błoniu. Zaznaczył również, że jest otwarty na współpracę z powiatem. -  Jak wniosek zostanie złożony, ja dołożę do inwestycji - mówił włodarz gminy Miękinia.

- Obie drogi przed przebudową posiadały nawierzchnię w bardzo złym stanie technicznym, z licznymi śladami lokalnych napraw, z wykorzystaniem masy bitumicznej. Ponadto część drogi relacji Białków – Wilkostów wykonana była z mocno popękanych płyt betonowych. Na większości odcinków drogi pokryte były licznymi spękaniami, szczególnie przy krawędziach oraz koleinami - czytamy w informacji gminy Miękinia. -  W wyniku przebudowy, na obu odcinkach dróg wykonano podbudowę, położono nawierzchnię z betonu asfaltowego, pobocza utwardzono kruszywem kamiennym. W miejscowości Brzezinka Średzka wykonano chodnik o długości 663 mb i szerokości 2m. Zainstalowano 15 nowych słupów oświetleniowych wraz z oprawami typu LED.

(kb) / fot. kb

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację