Wydrukuj tę stronę
W Komornikach otwarto boisko do siatkówki

W Komornikach otwarto boisko do siatkówki

01.09. 2018

Sołtys Rafael Gadzała od wielu lat dba o Komorniki. Przy jego współudziale prężnie rozwija się infrastruktura drogowa, oświetlenie, a także - jak mówi, w szerokim stopniu stara się kłaść nacisk na  aktywność sportową w tej małej wsi.

Jeszcze niedawno mieszkańcy cieszyli się z nowego boiska do piłki nożnej, które obecnie jest zadbane i odpowiednio wyposażone. Natomiast wczoraj naszedł dzień otwarcia kolejnego - do siatkówki plażowej.

W uroczystym otwarciu uczestniczyli: sołtys Rafael Gadzała, burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński, kierownik Wydziału Promocji w Urzędzie Miejskim w Środzie Śl. Jaromir Stawirej oraz Daniel Kasprzak, wraz z grupą najmłodszych mieszkańców Komornik.

- Jest to dla nas kolejna inwestycja z programu „Aktywni na Ziemi Średzkiej”. Ww ubiegłym roku powstało miejsce do spędzania wspólnych chwil w ciepłej atmosferze ogniska. W tym roku również znalazło się miejsce integracyjne, mianowicie drewniany domek, w którym można znaleźć trochę cienia przed promieniami słonecznymi. Dla pozostałych aktywniejszych powstało boisko do piłki siatkowej w formie "plażówki" – informuje sołtys wsi Komorniki.

- Program „Aktywni na Ziemi Średzkiej” polega na tym, że część środków przeznacza się z pracy własnej mieszkańców oraz sponsorów, a część zakupów pokrywana jest z budżetu gminy. W tym roku jako sponsorzy pomogli nam: Pan Józef Janicki i Henryk Chmielowiec , mieszkańcy Komornik, którzy wykonali prace ziemne oraz pomagali przy rozwiezieniu piasku – podkreśla Rafael Gadzała.

Koszt inwestycji wyniósł 15,5 tys. złotych. 8 tysięcy sołecwo otrzymało z grantu „Aktywni na Ziemi Średzkiej”, 2 tys. zł ze środków Funduszu Sołeckiego, a reszta to wkład pracy własnej. 4.600 zł kosztował drewniany domek, reszta została przeznaczona na budowę boiska do siatkówki plażowej.

- Chciałbym serdecznie podziękować osobom, które się zaangażowały razem ze mną w budowę tego obiektu. Ogromnie dziękuję sponsorom (p. Janickiemu i p. Chmielowiec), a także mieszkańcom: p. Danielowi Kasprzakowi, p. Arturowi Druszczowi, p. Radosławowi Janikowi, p. Pawłowi Kostrzyckiemu, p. Markowi Słota. Była to może mała grupa mieszkańców, ale bardzo aktywna. Jak zawsze to podkreślam, dla mnie nie liczy się ilość, ale jakość  – dziękuje sołtys.

Po uroczystym przecięciu wstęg rozegrano mecz siatkówki plażowej, trzeba przyznać, że boisko sprawdza się fantastycznie. Piasek, który został wysypany jest drobny, więc nie ma obaw o urazy. A spokojne miejsce pozwala odetchnąć od codziennego chaosu. Wszystkim zawodnikom towarzyszył uśmiech na twarzy. Zdecydowanie drużyna Macieja Kasprzaka, Daniela Kasprzaka wraz z Adamem Rucińskim ograła przeciwników Rafaela Gadzałę, Jaromira Stawireja oraz Klaudię Bąk.

- To już moja czwarta kadencja jako sołtysa i sądzę, że przez te lata nie zawiodłem oczekiwań  mieszkańców. Jestem dumny z tego, że pełnię funkcję gospodarza wsi i wspólnie z mieszkańcami możemy realizować zadania. W planie rozbudowy kompleksu rekreacyjnego staramy się jeszcze o siłownię zewnętrzną, boisko do koszykówki oraz modernizację płyty boiska, a także monitoring całego obiektu. Najważniejsze jest jednak to, że powstaje obecnie nowa nawierzchnia ul. Okrężnej, czyli długo oczekiwany dojazd do świetlicy wiejskiej, jak i wspomnianego obiektu sportowego. Zabiegałem o to wraz z mieszkańcami odkąd zostałem sołtysem wsi…-  podsumowuje nasze spotkanie Rafael Gadzała.

Sołtys, a zarazem trener lokalnej drużyny Pagel Komorniki nie ukrywa, że marzy mu się murowana szatnia dla zawodników, która zastąpiłaby wyeksploatowane mocno baraki. Niemniej jednak jest zadowolony z tego co już udało się zrobić we wsi i serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z kompleksu sportowego, a także w planowanym turnieju piłki siatkowej. O jego terminie państwa powiadomiony.

(kb) fot. kb /rg