czwartek 09.07.2020

Imieniny: Lukrecji Weroniki

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

W pierwszy dzień wiosny - Festiwal Nauki

W pierwszy dzień wiosny - Festiwal Nauki

22.03. 2018

FESTIWAL NAUKI 0W niecodzienny sposób Pierwszy Dzień Wiosny przywitali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Kostomłotach.

 

Podczas Festiwalu Nauki zgłębiano tajniki świata przyrody, chemii i fizyki. 13 sal dydaktycznych zamieniono w sale doświadczalne, skupiające widownię i naukowców prezentujących swoje prace. Nad spokojnym przebiegiem wydarzeń czuwali poszczególni nauczyciele. 

Weronika Wybieralska i Mariusz Bronowicki, pod kierunkiem pana Dariusza Muchorowskiego, przygotowali doświadczenie zatytułowane „Skąd się bierze prąd”,  „Zadrukuj mnie” - to praca Małgorzaty Rajskiej i Kingi Frydryk, pracujących pod kierownictwem pani Janiny Kasak.

„Czy wiesz co jesz” – ten temat doskonale zobrazowały Julia Janiec i Patrycja Tęcza przygotowane przez panią  Marzenę Oleśków. Następne pokazy i ich prezentujący to,  również pod kierownictwem p.  Oleśków „W krainie Faraona”, prowadzące - Anna Krzyżak i Maja Rostkowska i kolejne „Tajemnicze pismo” tu naukowcami byli Aleksandra Laskowska i Karol Głowacki.  Pod kierownictwem pana  Muchorowskiego  przygotowano pokazy -  „Wykorzystanie i przetwarzanie prądu w domu”, zrobili to Marcel Blaut i Jakub Sudoł, zaś „Oświetlenie domowe i choinkowe” pokazały Zuzanna Glita i Zuzanna Jaszczuk.

Pani Janina Kasak pracowała z uczniami nad następnymi doświadczeniami „Próba Fakudy” z  Kacprem Szelachowskim i Konradem Fryckim,  „Kosmiczne zderzenia” z Julią Łatą i Kajetanem Olesków,  „Jajko w butelce” prezentowały Julia Synówka i Kamila Głodek,  „Osmozę” pokazały Julia Jeleniewska i Wiktoria Janiec,  „Młody konstruktor” to doświadczenie Wojciecha Jakubowskiego, Huberta Choptiannego i Karola Wojciechowskiego. Pod kierunkiem pani Danuty Kopeć  została przygotowana wystawa i prezentacja projektów wykonanych przez uczniów klas VII, nosiły one wspólny tytuł - „Poznaj swój kraj”.

 Nie zabrakło również akcentów z dziedziny innowacji, pan Klaudiusz Sobaniak prezentował i opisywał proces wytwarzania trójwymiarowych obiektów na podstawie komputerowego modelu poprzez zastosowanie drukarki 3D, którą własnoręcznie zbudował.

Urszula Łapa, dyrektor szkoły, dziękuje  uczniom i nauczycielom oraz panu Klaudiuszowi Sobaniakowi za wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju obchody Dnia Wiosny, przygotowane z tak wielkim zaangażowaniem. 

(gk) fot. ug

 

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Cześć wszystkim. Jestem tutaj, aby zeznawać, jak dostałem moją pożyczkę od pani Valeria Ali po tym, ...
Może będzie promesa (pieniądze) na szpital w Środzie Śl.Pan Prezydent na pewno przyjedzie do nas! Je...
Który to przepis zabrania ujawniania miejscowości w której ujawniono narkotyki ?
Paciorek odmow żeby Pucek się nie dowiedział kto się podszywa pod niego

Lokalne ogłoszenia drobne

29.06.2020 13:04 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przedwojenne, w każdym stanie, bez specyf…

29.06.2020 11:20 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…

24.06.2020 11:34 wrote:

Sprzedam bujaczek dla niemowlaka stan bardzo dobry tel.kontaktowy 607 139 663…

23.06.2020 08:22 wrote:

Zatrudnię mechanika samochodowego, wymagane doświadczenie w naprawie aut osobowych.  Numer kontaktowy 694 340 622…