sobota 08.08.2020

Imieniny: Cypriana Dominika

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

W Udaninie po raz drugi polowano na jajka

W Udaninie po raz drugi polowano na jajka

30.03. 2018

W Udanie odbyła się II edycja konkursu wielkanocnego pn. „Polowanie na jajka”, którego organizatorem jest wójt gminy Udanin, Teresa Olkiewicz.

Konkurs jest adresowany do szkół z terenu gminy. W tegorocznej edycji wzięło udział dwunastu uczniów, ośmioro ze Szkoły Podstawowej w Udaninie oraz czworo z Gimnazjum w Ujeździe Górnym.

Konkurs, który odbywa się w miejscowym parku, ma budować wśród młodzieży podstawy proekologiczne oraz krzewić tradycję wielkanocną.

- Pani wójt przybliżyła pokrótce uczestnikom historię parku, a także nawiązała do występujących gatunków drzew i ich wieku. Natomiast po przedstawieniu zasad konkurencji, uczniowie przystąpili do rywalizacji. Ich zadaniem było odnalezienie w jak najszybszym czasie sześciu różnokolorowych jajek ukrytych na terenie parku. Zorganizowana została także dodatkowa konkurencja, w której uczniowie musieli odnaleźć „Złote Jajko” – informuje Urząd Gminy Udanin.

Najlepsi okazali się uczniowie reprezentujący gimnazjum - Patryk Sobczak i Szymon Ilczyński, którzy najszybciej odnaleźli wszystkie 6 jajek. Na drugim miejscu uplasowały się reprezentantki szkoły podstawowej - Martyna Gawenda i Dominika Bańkowska. Na ostatnim miejscu "podium" znaleźli się uczniowie SP - Szymon Pupka oraz Laura Górecka.

Wszyscy zwycięzcy zostali nagrodzeni przez p. wójt, a nagrodę specjalną, za odnalezienie „Złotego Jajka” otrzymał Szymon Pupka.

(ws) fot. Gmina Udanin

Wójt gminy Udanin Teresa Olkiewicz składa serdeczne podziękowania Pani Krystynie Frącz i Panu Eildertowi Derk Oldenziel za udostępnienie parku, dyrekcji szkół - Paniom: Bożenie Basa i Dorocie Byrze za przychylność i wzięcie udziału w konkursie oraz Panu Marcinowi Filończykowi i Pani Beacie Chomąt za opiekę nad dziećmi.

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

jakby były przestrzsegane wytyczne to nie byłoby tyle zakażeń. wiele osób w sklepie nie ma maseczki ...
alina skomentował/a Złote gody Państwa Patarewiczów
Wszystkiego dobrego i dużo zdrówka.Tak miłych i dobrych ludzi nie spotyka się często,a ja ich spotka...
To dobrze, że samorządowcy z Udanina pamiętają o Polskich bohaterach. Na Polskę nie jesteśmy zdani,...
Pamięć. Honor. Godność. Uczciwość. Rodzina. Ojczyzna. Braterstwo. Jak się jest porządnym człow...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.07.2020 10:26 wrote:

Witam, zlecę rozbiórkę murowanych komórek lokatorskich. Jako formę zapłaty proponuję odbiór cegieł z rozbiórki. Czerwona cegła wypalana. Zap…

29.07.2020 06:23 wrote:

Kupię dom wolnostojący / szeregówka. W związku ze zmianą pracy poszukuję domu na terenie Środy Śląskiej. Tel 785 558 716…

27.07.2020 11:15 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! Interesują mnie do kupienia stare: Obrazy, Ik…

26.07.2020 12:46 wrote:

Zginął 3 letni kocurek- Edek. Bury pręgowany na bokach wzór kół. białe łapy, miauczy donośnie i upierdliwie. Proszę o pomoc.…