Walentynkowy Konkurs Recytatorski (film i zdjęcia)

Walentynkowy Konkurs Recytatorski (film i zdjęcia)

21.02. 2019

Wczoraj, w ramach corocznego konkursu walentynkowego organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Środzie Śląskiej, poezję głównie o tematyce miłosnej recytowały dzieci, które pokonały wszelki stres i wystąpiły na scenie domu kultury.

Na finał przyszło spore grono zainteresowanych. Udział w nim zgłosiło około 30 dzieci. 

Wcześniej opiekunka działu dziecięcego BP, Karolina Załęska – Błądek zorganizowała eliminacje w trzech kategoriach wiekowych. Najmłodsza uczestniczka miała 3 lata i wystąpiła w kategorii 3-4 lat, następna kategoria to nieco starsze dzieci w wieku 5-6 lat, a w ostatniej zakwalifikowano recytatorów w wieku 7-10 lat.

Wszyscy uczestnicy nauczyli się wierszy bezbłędnie na pamięć i choć niektórym towarzyszyła trema, obecność osoby bliskiej sprawiała, że odwaga powracała. Odpowiednia tonacja, efektowna gestykulacja oraz zaskakująca mimika, to tylko niektóre z wielu opraw, jakie towarzyszyły prezentacjom. Wykonawcom przypadł do gustu wiersz Jana Brzechwy pt.: „Żuk”, w którym główną rolę ogrywała zakochana biedronka i chociaż na scenie pojawiła się spora gromadka "owadów",  każdy był inny, po prostu wyjątkowy.

Szczególną uwagę przykuwały występy dzieci, które wystąpiły z rekwizytami m.in. Kinga Kata i Ligia Rajczakowska, które zachwyciły także najmłodszych, tym samym zdobywając kolejno dwa czołowe miejsca w kategorii wiekowej 7-10 lat.  Trzecie miejsce zdobył Miłosz Burak, a wyróżnienie otrzymała Marika Walkowiak.

W kategorii 5-6 lat, pierwsze miejsce zdobyła Weronika Soja, drugie Maja Szynal, a trzecie Grzegorz Witkowski. Również w tej kategorii jury przyznało wyróżnienie, które otrzymała Hanna Michalik.

W najmłodszej kategorii wiekowej 3-4 lata, pierwsze miejsce przypadło Marcelinie Piotrowskiej,  drugie otrzymała Małgorzata Ziębikiewicz, a trzecie Mikołaj Ziarnik. Wyróżnienie przyznano Zosi Radoń, która próbę recytacji podejmowała kilkukrotnie, ale w myśl zasady „do trzech razy sztuka”, w końcu udało jej się pięknie zaprezentować.

Wszystkim recytatorom - mniejszym i większym gratulujemy! Jak podkreśliła Anna Kuszlik - Czajkowska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej: – Wszystkie występy były fantastyczne, a wyłonienie lepszych wśród najlepszych, było nie lada wyzwaniem

Na scenie pojawili się również - Paweł Wenderski, Krzysztof Wowczuk oraz Antoś. Lokalni artyści  rozbawili maluchy "na całego". Wszyscy uczestnicy konkursu wystąpili wspólnie z nimi, tworząc przy tym wyjątkową atmosferę.

(kb) / fot. kb

Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

fajna imprezka, dzieci świetnie się bawiły, chociaż trema była

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację