Wydrukuj tę stronę

Wieczornica Pieśni Patriotycznej w szkole w Rakoszycach

Wieczornica Pieśni Patriotycznej w szkole w Rakoszycach

30.11. 2018
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

W Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Rakoszycach, bogatym i znakomicie przygotowanym programem, uczniowie i nauczyciele wraz z gośćmi, uczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wydarzenie rozpoczęły klasy gimnazjalne, które występ sceniczno – muzyczny zapoczątkowały polonezem. Następnie, lekcję historii przypomniały trzy uczennice, a każde wydarzenie podkreślał utwór zaśpiewany przez chór klas 4 i 5. Przedstawienie nie obyłoby się bez szkolnych talentów, solistów śpiewu, występów najmłodszych klas oraz gry na instrumentach, którą urzekł Szymon.  

Uczestnicy w skupieniu wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych. Uczniowie klasy 2 i 4 zaprezentowali taniec z szarfami, występ sceniczno - muzyczno "Biała róża" prezentowała klasa 3, taniec zaborców "Biały Orzeł" przedstawiły uczennice klasy 4.

Julia, absolwentka, która nie może "rozstać" się z murami szkoły, zaśpiewała "Miejcie nadzieję" oraz "Jest taki kraj". Na szkolnej scenie wystąpili również podopieczni Specjalnego  Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Środzie Śląskiej.

Całą uroczystość podkreślił występ Angeliki Dominiak, która swoim głosem zaskakuje podczas wielu uroczystości. Tym razem zaśpiewała utwór "Mury".

Na zakończenie głos zabrał burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński, który podziękował wszystkim uczniom za wspaniały program oraz przypomniał, że święto obchodzone 11. listopada, w tym roku jest szczególnie ważnym wydarzeniem, gdyż przypadało w 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Serdeczne podziękowania złożył również wszystkim nauczycielom, opiekunom, którzy wytrwale wspierali młodych i utalentowanych wykonawców i pomogli w realizacji fantastycznej akademii szkolnej. 

(kb) / foto. i wideo: kb