sobota 18.01.2020

Imieniny: Malgorzaty Piotra

 

Reklama na protalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Wielkie serca społeczności SP Udanin

Wielkie serca społeczności SP Udanin

10.12. 2018
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Kolejny kiermasz świąteczny w Szkole Podstawowej w Udaninie odbył się pod hasłem pomocy  Alankowi Wróblewskiemu z Ujazdu Górnego.

Podczas oficjalnego otwarcia imprezy głos zabrała dyrektor Szkoły Podstawowej Bożena Basa i wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk. Oboje  życzyli miłego pobytu w szkole i udanych zakupów. Rodzice na ten szczególny dzień przygotowali  piękne stoiska, na których  można było znaleźć przeróżne ozdoby choinkowe, ciasta w najrozmaitszych odsłonach, świąteczne pierogi i wiele innych oryginalnych ozdób. Społeczność szkolna i rodzice bardzo  entuzjastycznie włączyli się do  pomocy małemu Alankowi. Kiedy uczniowie dowiedzieli się, że ich chory, młodszy kolega potrzebuje pomocy finansowej, od razu zaczęli działać.  Nie było czasu na wielkie plany i przygotowania. 

Wszystko potoczyło się bardzo szybko. Dzieci i nauczyciele szukali pomysłów na powodzenie akcji. I udało się. W ciągu kilku  dni zorganizowano różne formy pomocy.  Zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, samochodowe, fotograficzne, panie pielęgniarki oraz wojsko i OSP Udanin przygotowali szereg atrakcji, z których dochód przekazano na leczenie Alanka. Działania wsparła także telewizja wrocławska oraz lokalna prasa.

Kiermasz odwiedziły tłumy mieszkańców. Każdy znalazł coś dla siebie. Na zakończenie  dnia okazało się, że Wielkie Serca mieszkańców nie zawiodły.  Udało się zabrać 9200 złotych, a kwota ta jeszcze się zwiększy, gdyż wiele osób zadeklarowało pomoc, którą dostarczą w najbliższych dniach. Pieniądze zostaną przekazane na konto fundacji Siepomaga. Brawo rodzice, brawo dzieci, brawo nauczyciele zaangażowani w organizację akcji. Podjęty bezinteresownie trud  na pewno będzie owocował.

Dyrektor szkoły Bożena Basa, koordynatorzy działań Violetta Leńska i Monika Cieślicka oraz Alanek z rodzicami i dziadkami, którzy odwiedzili szkołę w trakcie trwania kiermaszu, serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym rodzicom, a w szczególności  fundatorom bonów upominkowych: salonowi Auto Moto- Serwis Łukasz Tłusty z Jawora, AutoSerwis Carex M.M Mytych, AutoSerwis Paweł Atłachowicz, Fotonica-Fotografia Izabela Łabędzka, Fotobudka Magdalena Niemiec, salonom fryzjerskim: Julita Niejadlik z Udanina oraz Anna Gajda z Konar, salonowi kosmetycznemu Jadwiga Morawska, paniom pielęgniarkom Marii Mytych i Agnieszce Róg, Beacie Łukaszewskiej, Elżbiecie Mikle oraz rodzicom, którzy przekazali różne ozdoby na aukcję. Dziękujemy bardzo OSP Udanin,  żołnierzom, telewizji i prasie lokalnej za wsparcie działań szkoły oraz  niezmiernie miłą i owocną współpracę.

V.Leńska

 

 
Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

wspaniale, jednak wciąż to kropla w morzu tej astronomicznej sumy kto to wycenia???

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację