Wydrukuj tę stronę
Wieniec z Chomiąży najpiękniejszy w powiecie

Wieniec z Chomiąży najpiękniejszy w powiecie

03.09. 2018
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Już drugi rok z rzędu wieniec sołectwa Chomiąża reprezentowało powiat średzki na dożynkach wojewódzkich. Tegoroczne Święto Plonów województwa dolnośląskiego odbyło się 2 września w Gryfowie Śląskim.

Wieniec sołectwa Chomiąża został zgłoszony przez gminę Malczyce do konkursu powiatu średzkiego na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy. Powołana komisja konkursowa oceniała wieńce 28 sierpnia w Środzie Śląskiej. Wieniec z Chomiąży okazał się być bezkonkurencyjny zdobywając 99 pkt na 100 możliwych. Bez dwóch zdań to prawdziwe arcydzieło wykonane z wielką starannością i precyzją.

- To ogromne wyróżnienie dla sołectwa Chomiąża oraz gminy Malczyce. Udział w dożynkach wojewódzkich jest zwieńczeniem długotrwałej i ciężkiej pracy mieszkańców Chomiąży przy wieńcu. Niejednokrotnie mieszkańcy Chomiąży zaprezentowali swoją lokalną aktywność i zaangażowanie w życie wsi. Dowodem tego są tegoroczne dożynki gminy Malczyce w Chomiąży, które przygotowane były z największą starannością i zapałem. Jestem dumny z moich mieszkańców –  mówi wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski.

(gmal)