poniedziałek 16.12.2019

Imieniny: Albiny Zdzislawy

 
Winda w Domu Kultury w Środzie Śląskiej

Winda w Domu Kultury w Środzie Śląskiej

22.06. 2018

Nowoczesna, przeszklona winda pojawi się już wkrótce przy budynku średzkiego Domu Kultury. Urządzenie ułatwi dostęp do kina, foyer i sali widowiskowej.

 

Umowę w imieniu gminy Środa Śląska podpisał zastępca burmistrza – Marcin Nowakowski. Majowy przetarg na wykonanie prac wygrało Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjno-Handlowe OTECH  z Gorlic, a koszt inwestycji wyniesie 278 tys. zł. Za tę kwotę do 30 września br. powstanie dźwig osobowy o napędzie hydraulicznym, umieszczony w przeszklonym szybie, umożliwiający dotarcie z dziedzińca Domu Kultury na piętro budynku.

– W porozumieniu z Domem Kultury i Biblioteką Publiczną w Środzie Śląskiej złożyłem wniosek do budżetu gminy o wykonanie windy. To inwestycja z myślą o niepełnosprawnych, emerytach, rencistach, kombatantach, mamach z małymi dziećmi – te osoby będą miały łatwiejszy dostęp do kina cyfrowego oraz wszystkich imprez organizowanych w sali widowiskowej. Zostałem zapewniony, że w 2018 r. inwestycja zostanie zrealizowana. Bardzo się cieszę, że Pan Burmistrz dotrzymał słowa – komentuje radny Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej, Paweł Rosenbeiger.

(um) fot. ug

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację