piątek 14.08.2020

Imieniny: Alfreda Euzebiusza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Witaj szkoło w gminnych placówkach oświatowych

Witaj szkoło w gminnych placówkach oświatowych

05.09. 2019

2 września rozpoczął się rok szkolny 2019-2020. W Gminie Środa Śląska, w czterech szkołach podstawowych w miejscowościach: Ciechów, Szczepanów, Środa Śląska i Rakoszyce naukę rozpoczęło 1 877 uczniów.

Nowy rok szkolny niesie ze sobą nie tylko kolejne 10 miesięcy nauki i nowych możliwości, ale także zmiany kadrowe, które nastąpiły w gminnych szkołach. Największa zmiana zaszła w Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej, gdzie stanowisko dyrektora objęła Pani Emilia Latos, a wicedyrektorami zostały: dotychczasowa Dyrektor Pani Alina Kargol, Pani Magdalena Ryniewicz oraz Pani Sylwia Kasprzycka-Żuk. W Szkole Podstawowej w Szczepanowie ze względu na urlop zdrowotny Pani Elżbiety Rzeszowskiej powołano nowego wicedyrektora Panią Martę Bartosiewicz. W Rakoszycach i w Ciechowie pozostaje dotychczasowa kadra zarządzająca.

Burmistrz Adam Ruciński wziął udział w trzech uroczystych apelach w Środzie Śląskiej i Rakoszycach. W pierwszym spotkaniu władze gminy reprezentował również Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Kryciński. W uroczystościach w Szczepanowie Burmistrza reprezentowała pani Pełnomocnik Maria Zachary, jednocześnie Radna Powiatu. Na rozpoczęciu kl. IV-VI w Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej Gminę reprezentował Sekretarz Marcin Nowakowski, zaś w Szkole Podstawowej w Ciechowie Pan Dyrektor ZOPO Krzysztof Peryga.

 Szkoła Podstawowa nr 3 w Środzie Śląskiej na rozpoczęciu roku dla klas VI-VII oraz I-III nie tylko powitała uczniów, rodziców i gości, ale także nową dyrektor placówki Emilię Latos. – Ciepłe słowa kieruję w stronę nowej pani dyrektor Emilii Latos, która zasłużenie wygrała rywalizację w konkursie na to stanowisko przeprowadzonym w dniu 19 sierpnia – mówił na apelu Burmistrz Adam Ruciński – Zaprezentowała najbardziej innowacyjną koncepcję funkcjonowania i rozwoju tej szkoły. Życzę pani powodzenia i zapewniam o wsparciu dla Pani Dyrektor.- podsumował Adam Ruciński. Pod koniec obchodów rozpoczęcia roku szkolnego klasy I Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej prawie 150 uczniów zostało pasowanych na uczniów szkoły przez nową panią dyrektor Emilię Latos.

Równie okazale Zespół Szkół im. Sybiraków w Rakoszycach rozpoczął swój 10-miesięczny okres edukacji. Proboszcz tamtejszej parafii ks. Paweł Stypa, który przed apelem odprawił Mszę Świętą w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi.– Mam zaszczyt i przyjemność powitać wszystkich. Najserdeczniej witam oczywiście uczniów, cieszę się, że nareszcie jest gwar na korytarzu – powiedziała na powitanie apelu dyrektor Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Rakoszycach Pani Jadwiga Cielińska. Z uśmiechem przyglądam się tym maluszkom, które po raz pierwszy przystępują w progi naszej szkoły. Zapewniam Was, że w naszej szkole jest miło i przyjemnie. – dodała dyrektor Cielińska.

Na każdym uroczystym apelu wspomniano o 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Prezentowano różne formy upamiętniającej poległych w największej z wojen. 1 września nie zawsze wyglądał równie radośnie jak obecnie … – „Miał 15 lat, był najlepszym uczniem z polskiego. Biegł z pistoletem na wroga. Zobaczył oczy człowieka, powinien był strzelić w te oczy. Zawahał się. Leży na bruku. Nie nauczyli go na lekcjach polskiego strzelać w oczy człowieka”. Starsi uczniowie recytowali wiersze, a młodsi zaprezentowali taniec nowoczesny. A wszystko to po to, by oddać pamięć poległym.

Korzystając z okazji Burmistrz Adam Ruciński zachęcał uczniów do jak najlepszych wyników w nauce informując ich o zmianach dot. zasad przyznawania Stypendiów Burmistrza jakie Rada Miejska uchwaliła na sesji 12 lipca br. na jego wniosek. Obecnie stypendium przyznawane będzie na okres 10 miesięcy, dla uczniów – kl. V-VI w kwotach od 100 zł do 250 zł, dla uczniów kl. VII-VIII od 150 zł do 300 zł. Dla szczególnie wyróżniających się uczniów kl. VIII przewidziano jednorazowe stypendium na zakończenie szkoły w kwocie od 300 zł do 500 zł.

Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów w roku szkolnym 2019 -2020 oraz jak największej liczby laureatów stypendium Burmistrza Środy Śląskiej. Malujcie swój obraz życia, poprzez poszerzanie horyzontów i zgłębianie wiedzy oraz rozwijanie umiejętności i waszych talentów. Trzymamy za Was kciuki, powodzenia!

(um)

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Właściwy człowiek na właściwym stanowisku -GRATULACJE

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze artykuły

Lokalne ogłoszenia drobne

09.08.2020 20:26 wrote:

Zapraszamy wszystkich z pragnieniem rozważania Słowa Bożego (Biblii) na środowe spotkania w Środzie śląskiej o godzinie 18.00 Zainteresowa…

09.08.2020 15:53 wrote:

Kupie hale magazynowe z mozliwoscia przerobienia na chlodnie do 250m2…

29.07.2020 10:26 wrote:

Witam, zlecę rozbiórkę murowanych komórek lokatorskich. Jako formę zapłaty proponuję odbiór cegieł z rozbiórki. Czerwona cegła wypalana. Zap…

29.07.2020 06:23 wrote:

Kupię dom wolnostojący / szeregówka. W związku ze zmianą pracy poszukuję domu na terenie Środy Śląskiej. Tel 785 558 716…

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayFrom: 13.08.2020 14:00 CET Until: 14.08.2020 19:00 CETpolski: Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 28°C do 30°C. Temperatura minimalna w nocy od 15°C do 17°C. Spodziewaj się utrudnień. Wysoka temperatura powietrza może stanowić zagrożeni... więcej informacji.