Wydrukuj tę stronę
Wjechał do przydrożnego rowu. Był nietrzeźwy

Wjechał do przydrożnego rowu. Był nietrzeźwy

23.05. 2019

Patrolując teren gminy Środa Śląska pomiędzy miejscowościami, policjanci zauważyli w przydrożnym rowie pojazd marki Audi. Zatrzymali się, aby sprawdzić, czy ktoś ucierpiał i czy potrzebna jest pomoc.

Z pojazdu od strony kierowcy wysiadł młody mężczyzna, który próbował wyjaśnić funkcjonariuszom okoliczności zdarzenia. Próbował, bowiem miał trudności w komunikowaniu się, nie dlatego, że był obcokrajowcem, ale dlatego, że znajdował się pod znacznym wpływem alkoholu, o czym świadczyła jego bełkotliwa mowa oraz silna woń alkoholu.

- Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mężczyzny potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy. 26-letni obcokrajowiec miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci ustalili, że mężczyzna jadąc drogą publiczną nie dostosował prędkości do warunków ruchu i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, a następnie wjechał do przydrożnego rowu. Podczas czynności okazało się, że 26-latek nie tylko jest nietrzeźwy, ale też nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami - informuje asp. szt. Marta Stefanowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

W związku z popełnionym przestępstwem mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do zarzucanego mu czynu.

- Wobec 26-latka policjanci zastosowali tymczasowe zajęcie mienia ruchomego w kwocie 2000 złotych na poczet przyszłych kar. Ponadto na mężczyznę została nałożona grzywna w postaci mandatów karnych w związku z brakiem uprawnień do kierowania pojazdami oraz spowodowaniem zagrożenia w ruchu drogowym - dodaje policjantka.

Przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

(rol/ms) / fot. policja, zdj. ilustracyjne