Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Wjechał w ogrodzenie posesji. Był pijany...

Wjechał w ogrodzenie posesji. Był pijany...

21.06. 2019

W środę (19 czerwca) w Wilczkowie, aż dwóch nieodpowiedzialnych kierowców straciło prawo jazdy.

Jak informuje asp. szt. Marta Stefanowska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej - 19 czerwca o godz. 19:00 dyżurny otrzymał zgłoszenie dot. wjechania pojazdu w ogrodzenie posesji w jednej z miejscowości na terenie gm. Malczyce.

Policjanci na miejscu zastali pojazd marki Honda, który tkwił w ogrodzeniu.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w wieku 32 lat, zam. gm. Malczyce wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem ciężarowym marki Scania z naczepą. W wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Sprawca zdarzenia próbując uniknąć odpowiedzialności ruszył w kierunku Legnicy. Nie udało mu się i wjechał w ogrodzenie posesji.

W trakcie czynności od kierującego Hondą funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Miał w organizmie dwa promile alkoholu.

W związku z kierowaniem pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości mężczyzna stracił prawo jazdy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym – kolizji funkcjonariusze nałożyli na 32-latka grzywnę w postaci mandatu karnego oraz punktów karnych.

Następnie na miejsce zdarzenia przyjechał brat nieodpowiedzialnego kierowcy, który miał zabezpieczyć pojazd. W trakcie czynności ku zaskoczeniu policjantów również od 38-latka wyczuwalna była woń alkoholu. W jego przypadku urządzenie także wskazało na znaczną zawartość alkoholu w organizmie. Mężczyzna miał jeden promil. Ponieważ i on kierował pojazdem pod wpływem alkoholu, stracił swoje uprawnienia.

Teraz obaj mężczyźni muszą liczyć się z konsekwencjami czynu, jakiego się dopuścili.

Przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożonego jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

Żadnemu z kierowców uczestniczących w kolizji nic się nie stało.

(rol/ms) / fot. czytelnik

Udostępnij ten artykuł:

 

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Lokalne ogłoszenia drobne

09.08.2020 20:26 wrote:

Zapraszamy wszystkich z pragnieniem rozważania Słowa Bożego (Biblii) na środowe spotkania w Środzie śląskiej o godzinie 18.00 Zainteresowa…

09.08.2020 15:53 wrote:

Kupie hale magazynowe z mozliwoscia przerobienia na chlodnie do 250m2…

29.07.2020 10:26 wrote:

Witam, zlecę rozbiórkę murowanych komórek lokatorskich. Jako formę zapłaty proponuję odbiór cegieł z rozbiórki. Czerwona cegła wypalana. Zap…

29.07.2020 06:23 wrote:

Kupię dom wolnostojący / szeregówka. W związku ze zmianą pracy poszukuję domu na terenie Środy Śląskiej. Tel 785 558 716…