czwartek 23.01.2020

Imieniny: Ildefonsas Rajmunda

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Wkrótce rusza modernizacja dworca kolejowego Malczyce

Wkrótce rusza modernizacja dworca kolejowego Malczyce

06.08. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Polskie Koleje Państwowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą przebudowy dworca kolejowego Malczyce. Inwestycja obejmuje przebudowę budynku dworca oraz modernizację jego wnętrza: m.in. dostosowanie przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnością oraz zapewnienie wysokich standardów obsługi podróżnych.

Na dworcu zostaną przeprowadzone m.in. następujące prace: wykonanie nowej elewacji, wymiana pokrycia dachowego, wzmocnienie konstrukcji dachu, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej. Na nowo zaaranżowana zostanie przestrzeń obsługi pasażerów, gdzie znajdą się: poczekalnia, Biura Obsługi Klienta z możliwością zakupu biletów, toalety. Podróżni z małymi dziećmi będą mieć do dyspozycji pomieszczenie wyposażone w przewijak i umywalkę.

Prace obejmą również teren przed dworcem. Wymieniona będzie nawierzchnia, zamontowane zostaną stojaki rowerowe, powstaną nowe miejsca parkingowe wraz z miejscem dla osoby z niepełnosprawnością. Zmodernizowany budynek dworca zostanie wyposażony w nowoczesny monitoring.

- Rozpoczynamy modernizację kolejnego dworca kolejowego na Dolnym Śląsku i to ogromna radość. Program, który prowadzi PKP S.A. to wielka szansa i ogromne wsparcie dla naszego regionu. Strategia modernizacji kolei to przede wszystkim inwestycje zapewniające bezpieczeństwo i komfort dla podróżnych. To najważniejszy cel. W ostatnich dwóch latach oddawaliśmy mieszkańcom Dolnego Śląska do użytku piękne budynki dworców m.in. w Jaworze, Smardzowie, Siechnicach czy Zgorzelcu. W przyszłym roku mam nadzieję, że wezmę udział w podobnej uroczystości, właśnie tutaj w Malczycach. Dziękuję grupie PKP za zaangażowanie i życzę sprawnie poprowadzonej inwestycji” – mówi Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak.

Realizacja przebudowy dworca kolejowego Malczyce prowadzona jest w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (POIiŚ) pod nazwą. „Modernizacja wybranych dworców przy linii kolejowej nr 274 na odcinku Wrocław - Boguszów Gorce Zachód wraz z przedłużeniem przy linii 311, wybranych dworców przy linii kolejowej nr 282 wraz z dworcem na st. Malczyce położonym przy linii 275” (TOP 7). Projekt ten obejmuje modernizację 7 dworców kolejowych, w tym przebudowę dworca kolejowego Malczyce. Inwestycja współfinansowana jest ze środków UE oraz środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (POIiŚ) oraz ze środków własnych PKP S.A.

- Polskie Koleje Państwowe S.A. realizują największy w historii kraju Program Inwestycji Dworcowych. To jeden z programów wieloletnich prowadzonych przez polską kolej. Do 2023 roku zostanie zmodernizowanych lub wybudowanych niemal 200 dworców kolejowych. Wiele z nich to budynki zabytkowe, które odzyskają dawny blask i zostaną dostosowane do współczesnych standardów obsługi pasażerów, w tym osób z ograniczoną mobilnością. Cieszę się, że modernizacja dworca kolejowego Malczyce, to kolejna inwestycja na mapie Programu Inwestycji Dworcowych – mówi Prezes Zarządu PKP S.A. Krzysztof Mamiński.

Wykonawcą prac budowlanych na dworcu w Malczycach jest Berger Bau Polska Sp. z o.o. z Wrocławia. Wartość inwestycji to ok 10 mln złotych. Zakończenie przebudowy dworca planowane jest na koniec 2020 roku.

(mpr)

malczyce

 

 
Komentarzy (6)

This comment was minimized by the moderator on the site

zresztą z Mazurowicką podobie - zero drzew...................

This comment was minimized by the moderator on the site

nie wiecie dlaczego wycięli tyle drzew na 1-go Maja? Bo w urzędzie nie potrafili dobrze uzasadnić wniosku o dofinansowanie i kosztem drzew dodali chodników i pomniejszyli ulicę...............ogólnie lipa

This comment was minimized by the moderator on the site

Dworzec i ulica są fajne i stylowe - mimo zaniedbania. Jak spieprzycie, tak jak ulicę 1 Maja (od krzyżówki do przejazdu) to niech was szlag trafi! BÓJCIE SIĘ!

This comment was minimized by the moderator on the site

Dokładnie. Ciekawe, czy kolejne drzewa w Malczycach będą wycinane? Już podobno aleja kasztanowców zaczyna przeszkadzać.

This comment was minimized by the moderator on the site

Oj tam, kasztanowce. Są stare, chore i na pewno puste w środku. Wyciąć , w to miejsce dać beton - bo chodniki muszą być szerokie, Zwęzić ulice na maksa i będzie cacy... Po co na wiosce takie szerokie aleje te Niemcy porobili? Zwęzić i będzie swojsko, jak w Pasikurowicach czy tam innych

This comment was minimized by the moderator on the site

Niestety, masz rację. W porównaniu do tego, jakie Malczyce były przed wojną czy za PRL-u to straszny zaścianek. Niby coś się dzieje, ale w istocie nic się nie dzieje. Myśl techniczna wiochą daje made in PGR...

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację