sobota 30.05.2020

Imieniny: Karola Ferdynanda

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Wygoda, brak pomysłu czy zwyczajne "niechciejstwo"?

Wygoda, brak pomysłu czy zwyczajne "niechciejstwo"?

06.07. 2018

Klasyczne „za moich czasów…” patrząc na dzisiejszą młodzież nabiera nowego znaczenia. Wpatrzeni w ekrany telefonów czy tabletów, oderwani od rzeczywistości błądzą gdzieś w wirtualnym świecie.

 

Oczywiście to ich wina, bo w moich czasach brak wszystkiego wypełniała wyobraźnia i kreatywność. Łuki, proce, piłka czy podchody, można by tak wymieniać w nieskończoność. Gry i zabawy wymyślało się na zawołanie. Dziś młodzież oczekuje gotowca, a i ten jeżeli się znajdzie szybko się znudzi. Tylko czy aby na pewno to wszystko prawda?

Pamiętam swoje czasy młodości. Wakacje czy ferie spędzało się w szkole. Tak w szkole! Na czas przerw w nauce, na korytarzach rozstawiano stoły do ping -ponga, na sali gimnastycznej i boisku szkolnym odbywały się turnieje w ręczną, nożną czy koszykówkę. Od poniedziałku do piątku spędzaliśmy czas pod okiem nauczycieli w czasie, kiedy rodzice byli w pracy. Później obiad i wio na podwórko.

Ale ten czas kiedy rodzice byli w pracy, byliśmy pod opieką belfrów. Co patrząc, dziś z perspektywy rodzica, było bardzo wygodną opcją. A dziś? Dziś mamy infrastrukturę o jakiej my mogliśmy pomarzyć. Tylko brak wyobraźni, który zarzucamy dzieciom, sami reprezentujemy. Boiska otwierane bliżej godzin popołudniowych, działają na zasadzie „macie i grajcie”. Szkoła zamknięta, bo w końcu są wakacje. Myślę o sporcie, bo w innych dziedzinach nasze miasto nie ma totalnie nic do zaproponowania. A nie sportem człowiek tylko żyje. Fotografia, modelarstwo czy zapaleńcy motoryzacyjni?

Jaka oferta? Wielkie ZERO! Średzki Dom Kultury ratuje oblicze tego dramatu w ciągu roku dość sporą ofertą, ale na polu wakacji i zajęć z kategorii „dla wszystkich” oferta jest dość uboga. I tu nie mam wielu zarzutów, jak sama nazwa wskazuje DK wypełnia swoją rolę, może nawet wykraczając po za nią zajęciami typu fitness. Jeżeli szkoła, bo do niej mam tu chyba najwięcej zarzutów, nie znajduje w tym okresie dla siebie miejsca i nie chce wziąć odpowiedzialności, to być może włodarze miasta winni pochylić się nad tą sprawą?

Może wyszukanie ludzi, którym się chce i mają pomysł, pozwoli wyrwać dzieciaki z domu w czasie kiedy rodzice są w pracy? Czy rola edukacyjna to tylko rok szkolny i szastanie ocenami? Wygoda, brak pomysłu czy zwyczajne „niechciejstwo”? Jak inaczej wytłumaczyć obecny stan rzeczy?

Podliczając: stadion, boiska typu Orlik czy inne tego typu inwestycje ocieramy się o ogromne kwoty, wydane póki co, po to żeby były. Podsumowując rok 2017, co wydarzyło się na tych obiektach... Zastanawiam się nad sensem ich budowania. Te obiekty są niezbędne w każdym mieście, tylko wypadałoby przy tym wykorzystać tak bardzo jak się tylko da.

Ciężko narzekać na młodzież, kiedy my dorośli nie potrafimy zabezpieczyć im możliwości do spędzania wolnego czasu. Zakładamy, że i tak wolą Internet więc po co się męczyć i błędne koło się zamyka.

(lp) fot. zdj. ilustracyjne

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Obywatel Radoslaw posiada usprawnienia do poruszenia sie pojazdami w ruchu lądowym Wiekow...
Wstyd i hańba to burmistrz, który nie wie czy trawę w parku kosić.
hej ciekawy, twój wpis nadaje się jako fake news do organów ścigania za pomówienie, hanba i wstyd...
Burmistrz Ruciński ma chyba zdolność reaktywacji, gratuluję sukcesu gminie, radnych i burmistrzowi...

Lokalne ogłoszenia drobne

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…

14.05.2020 06:33 wrote:

Wykonam usługi spawalnicze (płoty, bramy, schody ,konstrukcje stalowe, zabudowy, stoły itp.) Jestem mobilny więc prace mogę wykonać w ter…