środa 11.12.2019

Imieniny: Damazego Waldemara

 
Wykoleił się pociąg towarowy w Malczycach

Wykoleił się pociąg towarowy w Malczycach

17.09. 2019

W Malczycach ok. godz. 19:00 wykoleił się pociąg towarowy. Wstrzymany został ruch na trasie Wrocław - Legnica.  Podróżni zgłaszają nam, że utknęli w Miękini i trwa usuwanie skutków zdarzenia.

  • - Wykolejenie pociągu towarowego. Przerwa w ruchu na odcinku Szczedrzykowice - Miękinia. Za pociągi zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza na odcinku Miękinia - Legnica. Za utrudnienia przepraszamy - czytamy w komunikacie Kolei Dolnośląskich.

 

Na miejscu udało nam się porozmawiać z dowódcą akcji straży pożarnej. - Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu czy nikt nie został poszkodowany oraz upewnieniu się, że trakcja linii kolejowej została odłączona. Wskutek wykolejenia uszkodzonych zostało 9 wagonów. Pociąg przewoził sypki ładunek, który nie zagraża środowisku. Wezwano właściciela pociągu oraz komisję, która oceni przyczynę wypadku – wyjaśnia dowódca. 

Kiedy ruch na trasie zostanie przywrócony, na razie nie wiadomo. Informacje o zmianach w kursowaniu pociągów podawane są na stacjach kolejowych.

(rol) / fot. mk/kb

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację