czwartek 13.08.2020

Imieniny: Diany Hipolita

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Wymiana źródeł ciepła w gminie Miękinia

Wymiana źródeł ciepła w gminie Miękinia

06.11. 2018

Informacja o zakończonym naborze wniosków na 2019 r. na dofinansowanie zadań obejmujących trwałą zmianę systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym.

Wójt Gminy Miękinia informuje mieszkańców, że 31 października 2018 r. zakończył się nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na dofinansowanie realizacji z zakresu ochrony środowiska obejmującego trwałą zmianę systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym na ogrzewanie gazowe, ogrzewanie elektryczne, ogrzewanie olejowe i odnawialne źródła energii. Wnioski o udzielenie dofinansowania złożone w terminie zostaną zgłoszone do budżetu na 2019 r.

Dofinansowanie dotyczy częściowego zwrotu wydatków poniesionych w 2019 r. przede wszystkim na zakup i montaż nowego źródła ogrzewania, grzejników i wkładu kominowego. Wnioskodawca może uzyskać dofinansowanie zadania w wysokości 80% poniesionych kosztów w kwocie brutto (określonych na podstawie przedłożonych faktur VAT bądź rachunków), ale nie więcej niż 5 000,00 zł brutto na jeden lokal mieszkalny lub nieruchomość o charakterze mieszkalnym.

Nowy nabór wniosków o udzielenie ww. dotacji na 2020 r. rozpocznie się 2 stycznia 2019 r. i będzie trwał do 31 października 2019 r.

Uchwała w sprawie przyjęcia „Regulaminu udzielania dotacji celowej na dofinansowanie zadań z zakresu ochrony środowiska obejmujących trwałą zmianę systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym na ogrzewanie gazowe, ogrzewanie elektryczne, ogrzewanie olejowe i odnawialne źródła energii” znajduje się na BIP pod adresem: http://bip.miekinia.pl/Article/get/id,23906.html.

Gmina Miękinia

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

Czy ktoś się orientuje czy na dopłatę kwalifikuje się montaż ogniw fotowoltanicznych do istniejącej już pompy ciepła.

This comment was minimized by the moderator on the site

Fotowoltaika - dobór, sprzedaż, montaż, zapraszam tel. 660730720

This comment was minimized by the moderator on the site

Mam nadzieję, że ktoś będzie kontrolował, czy po montażu np kotła gazowego czy olejowego, właściciel nie zostawił sobie w kącie piwnicy kopciucha na węgiel, aby przyoszczędzić jak będzie mu grzanie wychodziło zbyt drogo (lub do palenia śmieci)

This comment was minimized by the moderator on the site

Warunkiem uzyskania dotacji na zmianę systemu ogrzewania w Gminie Miękinia jest trwała likwidacja kotła na paliwo stałe. Właściciel nieruchomości składa oświadczenie o jego likwidacji, a przed wypłatą dotacji każdorazowo przeprowadzane są oględziny, mające na celu potwierdzenie tego faktu.<br />insp. ds. ochrony środowiska w Urzędzie Gminy Miękinia<br />Małgorzata Krawczyk

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

W tle zdjęcia tytułowego jest promesa na dofinansowanie drogi Ciechów- Ogrodnica dlaczego ta droga j...
Wesoły skomentował/a Ratusz na sprzedaż!
Bogdan - Bogdan . Trzymaj się! ...To nie takie proste?
Bedzie to kolejne doborowe miejsce dla miejscowych smakoszy płynów gazowanych z miejscowego sklepu a...
Kiedy w końcu zniknie z parkingu cmentarza komunalnego w Malczycach samochód ciężarowy z logiem gołę...

Lokalne ogłoszenia drobne

09.08.2020 20:26 wrote:

Zapraszamy wszystkich z pragnieniem rozważania Słowa Bożego (Biblii) na środowe spotkania w Środzie śląskiej o godzinie 18.00 Zainteresowa…

09.08.2020 15:53 wrote:

Kupie hale magazynowe z mozliwoscia przerobienia na chlodnie do 250m2…

29.07.2020 10:26 wrote:

Witam, zlecę rozbiórkę murowanych komórek lokatorskich. Jako formę zapłaty proponuję odbiór cegieł z rozbiórki. Czerwona cegła wypalana. Zap…

29.07.2020 06:23 wrote:

Kupię dom wolnostojący / szeregówka. W związku ze zmianą pracy poszukuję domu na terenie Środy Śląskiej. Tel 785 558 716…