niedziela 12.07.2020

Imieniny: Jana Brunona

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Wypadek, reanimacja... - sceny jak z horroru

Wypadek, reanimacja... - sceny jak z horroru

10.03. 2018

"Korytarz życia – Włącz myślenie", jest to akcja o zasięgu ogólnopolskim przeprowadzana przez strażaków ochotników z Ujazdu Górnego i Czernej (powiat bolesławiecki). Strażacy walczą o każdą sekundę podczas dojazdu do miejsca zdarzenia.

 

Realny problem, który został zauważony, stwarza duże niebezpieczeństwo dla osób poszkodowanych w wypadkach drogowych. W ramach projektu jednostki OSP z Ujazdu Górnego i Czernej edukują kierowców w Internecie umieszczając stosowne filmy, grafiki i opisy, aby uświadomić wszystkich uczestników ruchu, dlaczego tak ważny jest korytarz życia.

- Kręcimy spot informacyjny, który będzie naszym flagowym materiałem przy realizacji naszej akcji społecznej „Korytarz życia – Włącz myślenie”. Większość z nas jest wzrokowcami, którzy zapamiętują obrazy czy filmy i tym materiałem chcemy wpłynąć na wyobraźnię, aby kierowcy zrozumieli, że jak nie ustąpią miejsca jadącym służbą ratunkowym, ktoś może stracić zdrowie, a nawet życie – mówi Sekretarz OSP Ujazd Górny Wojciech Sukta.

W piątkowe popołudnie (2 marca) w Ujeździe Górnym miały miejsce sceny jak z horroru, wypadek drogowy, reanimacja poszkodowanego, który w efekcie utrudnionego dojazdu, niestety, nie przeżył.

- W tak silnej grupie, jak jesteśmy teraz Ochotnicy z Czernej i Ujazdu Górnego, Państwowa Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe, Policja, GDDKiA i PZMOT możemy osiągnąć jeszcze więcej podczas walki z tym ogromnym problemem komunikacyjnym. Wszystkie służby ratunkowe, porządkowe i instytucje bezpośrednio związane z ruchem drogowym złączyły siły i mamy nadzieję, że już niedługo wyeliminujemy ten problem z naszych dróg – mówi Prezes OSP Czerna Jarosław Śliwa.

W realizacji spotu informacyjnego pomaga strażakom profesjonalne studio filmowe z Wrocławia CITYMIND, a samą premierę już gotowego filmu planuje się najprawdopodobniej na 19.03.2018 r., na konferencji prasowej we Wrocławiu.

(ws)

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Spacerowicz skomentował/a W Proszkowie coraz piękniej
Za Krasuckiego na Kajakach działały dwie fontanny. Teraz tylko jedna. Może pan Ruciński wziął się do...
Kataklizm przyszedł z armią rosyjską.to jest fakt. Natomiast w Wielkiej Armii Napoleona - było wiele...
Tobie Niemcy coś mówią, a Ty Polak w to wierzysz? Najwidoczniej taki z Ciebie Polak. Ty tylko mówis...
Czy ta ścieżka rowerowa jest tak bardzo potrzebna? Lutynia nie posiada chodników przy głównych ulica...

Lokalne ogłoszenia drobne

09.07.2020 14:49 wrote:

Kupię praktycznie wszystko z Antyków, w każdym stanie, bez specyfikacji : Obrazy, Ikony, Porcelanę, Ceramikę, stare Szkło, przedwojenne Kry…

09.07.2020 09:24 Sprzedam umeblowane mieszkanie wrote:

Sprzedam umeblowane mieszkanie 48,8 m2, I piętro, pełna własność, 2 pokoje, piwnica, ul. Warzyńska, po generalnym remoncie w 2018 r.&nb…

01.07.2020 14:37 wrote:

Jeśli remontujesz, zmieniasz wystrój, sprzedajesz albo kupiłeś mieszkanie, dom, wille, w której są Antyki, różne Poniemieckie przeróżne gra…

29.06.2020 13:32 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…