Wydrukuj tę stronę
Wyróżnienie dla uczennicy z powiatu średzkiego

Wyróżnienie dla uczennicy z powiatu średzkiego

13.12. 2019

Ponad 1,2 tys. prac wpłynęło na konkurs „Mistrzowie i patrioci” organizowany pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości.  Wśród wyróżnionych znalazła się Magda Sołtowska, uczennica I klasy LO w Powiatowym  Zespole Szkół nr 1.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu pracy pisemnej na temat wybitnych postaci polskiego sportu. Prace były oceniane w dwóch etapach – najpierw przez komisję złożoną z przedstawicieli organizatora, a następnie przez sześcioosobowe jury, w którym zasiedli .min. poseł, przedstawiciel KGHM-u i Instytutu Łukasiewicza oraz pisarze.

Magda na temat swojej pracy wybrała Marię Kwaśniewską i sposób w jaki ją opisała zapewnił jej wyróżnienie III stopnia. – W jej biografii zafascynowało mnie to, że realizowała ideał prawdziwej olimpijki, kobiety silnej i niezależnej, odważnej, ale przy tym była też skromna i empatyczna. Kochała ludzi, kochała pracę z nimi i dla nich, dlatego po zakończeniu kariery sportowej została działaczką sportową i społeczną – tak przedstawiła swoje przesłanki Magda.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 10 grudnia w Pałacu Prezydenckim. Nagrody wręczył sam prezydent Andrzej Duda, w towarzystwie minister sportu oraz prezesa fundacji Instytutu Łukasiewicza. Dla Magdy było to niezwykłe wydarzenie. – Gala wręczenia nagród miała bardzo uroczystą oprawę. Pan Prezydent do każdego z nas zwrócił się po imieniu dziękując mu za udział w konkursie i to pomagało nam przezwyciężyć tremę  – podsumował swój wyjazd do Warszawy.

Brawa dla zdolnej młodzieży!

(rfp) / fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP

Udostępnij ten artykuł: