środa 11.12.2019

Imieniny: Damazego Waldemara

 
Wystawa prac uczniów w Urzędzie Gminy Malczyce

Wystawa prac uczniów w Urzędzie Gminy Malczyce

10.10. 2019

Od 10. października br., przez najbliższy miesiąc, w przestrzeni Urzędu Gminy Malczyce prezentowane są prace konkursowe uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej im. Skarbów Dolnego Śląska w Malczycach.

W ramach realizacji zadania publicznego „Młode pokolenie mieszkańców Gminy Malczyce: Statki na Odrze, Pociąg do Großharthau – projekty plastyczne, promocja własnych osiągnięć”, Stowarzyszenie Rodziców TEAM przy wsparciu Szkoły Podstawowej im. Skarbów Dolnego Śląska w Malczycach oraz Urzędu Gminy Malczyce przeprowadziło 2 konkursy, w których wygraną były drobne upominki oraz wyjazd do Centrum wiedzy o wodzie HYDROPOLIS we Wrocławiu (w przygotowaniu).

Zachęcamy do zapoznania się z pracami.

WYSTAWA POKONKURSOWA „STATKI NA ODRZE”

Wzrost znaczenia rzeki Odry zarówno ekonomicznego jak i elementu najbliższego otoczenia powinno być przesłanką do rozpowszechniania wiedzy w tym zakresie już na etapie dzieci. Ważnym elementem jest funkcjonowanie wody w ekosystemie i ochrona środowiska – szczególnie ważna w tak bliskim otoczeniu rzeki, portu, stoczni, przystani.

WYSTAWA POKONKURSOWA „POCIĄG DO GROSSHARTHAU”

Podpisana w 2018 roku umowa o współpracy pomiędzy Gminą Malczyce, a niemiecką Gminą Grossharthau, daje możliwość, a wręcz konieczność poznawania sąsiadów spoza granic Polski. Elementem łączącym nasze obszary jest linia kolejowa. W związku z tym tematem przewodnim projektów ma być element łączący dwie wspólnoty. Przeprowadzenie zajęć, a później zaprezentowanie prac w Polsce i w Niemczech – znakomicie wkomponowuje się w podpisane porozumienie, daje możliwość nawiązania kontaktów ponad granicznych, pozwoli nawiązać kontakty nieoficjalne na poziomie mieszkańców.

(gmal)

w 2

Komentarzy (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

Dąży do integracji z gmina niemiecką a każe wygaszać naukę języka niemieckiego w malczyckiej szkole podstawowej. Porażka na całej linii

This comment was minimized by the moderator on the site

Wójt nie ma czasu zajmować sie jakimiś konkursami o których nie ma zielonego pojecia. Biega i rozwiesza plakaty swoich wybrańców oraz roznosi kwartalnik który już jest roczniakiem (bo ciągle te same nieaktualne tematy) z porażającym wywiadem z jednym z kandydatów do sejmu. Chyba ciągle na coś liczy, bo jego dni są już policzone .....

This comment was minimized by the moderator on the site

Znowu wójt z Malczyc próbuje dołączyć się do czyjejś inicjatywy dopisując wątek z niemiecką gminą jako swój nowatorski pomysł. Najlepszym przykładem jest "zero prac o PKP". namalowanych przez dzieci. Trochę pokory "gospodarzu".

This comment was minimized by the moderator on the site

Czytajmy ze zrozumieniem.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację