Wydrukuj tę stronę
XEOS już działa. Obecnie trwa faza testów

XEOS już działa. Obecnie trwa faza testów

23.01. 2019

27 września 2017 r. na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej koło Środy Śląskiej wmurowano kamień węgielny pod budowę XEOS - zakładu serwisowania i naprawy najnowszych silników samolotowych.

Wspólne przedsięwzięcie Lufthansy Technik i GE Aviation, po 16 miesiącach od symbolicznego wbicia pierwszej łopaty, zostało oddane do użytkowania pod koniec 2018 roku. W ramach inwestycji powstał nowoczesny kompleks przemysłowy o powierzchni ponad 26 000 m kw. oraz ok. 35 000 m kw. nawierzchni drogowych i miejsc postojowych.

- Do naszej nowej siedziby wprowadziliśmy się w grudniu ubiegłego roku. Obecnie prowadzimy ostatnie prace wykończeniowe, trwa też faza testów, podczas których weryfikujemy procesy oraz specjalistyczne urządzenia. Jesteśmy przekonani, że nasze centrum stanie się ważnym punktem na mapie, wzmacniając potencjał technologiczny i biznesowy regionu, który już teraz jest jednym z najbardziej atrakcyjnych gospodarczo miejsc w Europie. Do Środy Śląskiej już wiosną tego roku trafią do przeglądu i naprawy największe i najnowocześniejsze na świecie silniki produkcji GE Aviation używane w samolotach Lufthansy, innych pasażerskich linii lotniczych oraz przedsiębiorstw transportu lotniczego - mówi Marta Pacuła, dyrektor ds. komunikacji firmy XEOS.

(red) / fot. XEOS