Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

XI sesja Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej (na żywo)

XI sesja Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej (na żywo)

26.06. 2019

Na dzisiejszą sesję zaplanowano m.in. raport z działalności Spółki Średzka Komunikacja Publiczna, prezentację i przekazanie nagrody Orła Polskiego Samorządu przyznanej Gminie Środa Śląska oraz rozpatrzenie petycji mieszkańców dotyczącej zaprzestania finansowania i organizacji Festiwalu Uwolnić Muzykę.

 

Planowany porządek obrad:

 1. Otwarcie sesji.
  2. Ustalenie porządku obrad.
  3. Usprawiedliwienia radnych.
  4. Raport z działalności Spółki Średzka Komunikacja Publiczna za 2018 r.
  5. Sprawozdanie z realizacji Programu Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego za 2018 rok.
  6. Prezentacja i przekazanie nagrody Orła Polskiego Samorządu przyznanej Gminie Środa Śląska w kategorii Gmina 30-lecia Wolności RP.
  7. „45 minut dla Samorządów”.
  8. Podjęcie uchwał.
  9. Rozpatrzenie petycji mieszkańców powiatu średzkiego dotyczącej zaprzestania finansowania i organizacji Festiwalu Uwolnić Muzykę.
  10. Rozpatrzenie skargi z dnia 20 maja 2019 r. na działalność Burmistrza Środy Śląskiej.
  11. Interpelacje i zapytania.
  12. Sprawozdanie z działalności Burmistrza Środy Śląskiej w okresie między sesjami.
  13. Wolne wnioski i informacje.
  14. Zakończenie sesji.

 

Wykaz projektów uchwał do podjęcia na Sesji Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej w dniu 26 czerwca 2019 roku

 1. Projekt uchwały nr 75/2019 – w sprawie rozpatrzenia petycji mieszkańców powiatu średzkiego dotyczącej zaprzestania finansowania i organizacji Festiwalu Uwolnić Muzykę.
  2. Projekt uchwały nr 78/2019 – w sprawie przystąpienia do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Cesarzowice.
  3. Projekt uchwały nr 79/2019 – w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie gruntu w trybie bezprzetargowym na okres do 10 lat na terenie gminy Środa Śląska.
  4. Projekt uchwały nr 80/2019 – w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie gruntu w trybie bezprzetargowym na okres do 3 lat na terenie miasta Środa Śląska.
  5. Projekt uchwały nr 81/2019 – w sprawie przystąpienia do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Rakoszyce.
  6. Projekt uchwały nr 82/2019 – w sprawie nadania nazwy ulicy w Środzie Śląskiej.
  7. Projekt uchwały nr 83/2019 – w sprawie nadania nazwy ulicy w Środzie Śląskiej.
  8. Projekt uchwały nr 84/2019 – w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie gruntu w trybie bezprzetargowym na okres do 10 lat na terenie miasta Środa Śląska.
  9. Projekt uchwały nr 85/2019 – w sprawie obywatelskie] inicjatywy uchwałodawczej, tworzenia komitetów tych inicjatyw, wymogów formalnych, jakim muszą odpowiadać składane projekty oraz zasad ich promocji.
  10. Projekt uchwały nr 86/2019 – w sprawie powołania zespołu ds. zaopiniowania kandydatów na ławników.
  11. Projekt uchwały nr 87/2019 – w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Burmistrza Środy Śląskiej.
 

 
Komentarzy (9)

This comment was minimized by the moderator on the site

Teraz wszystkim obłudnym święto*******m muzyka przeszkadza a potem co.... będziecie ksiązki palić w imię boże a może potem ludzi ....

This comment was minimized by the moderator on the site

Wszystkim? To znaczy komu? Bądź precyzyjny.

This comment was minimized by the moderator on the site

Za Hitlera też dzielili włos na czworo...wszystkim znaczy wszystkim- celowo piszę ogólnie bo pojęcie świętojebliwości,obłudy ,nikczemności i "świętości" jest teraz bardzo powszechne.Czego tu nie rozumieć? Polecam hasło.... Żyj i daj żyć innym.

This comment was minimized by the moderator on the site

O to chodzi.
Żyj i daj żyć innym....
Darcie mordy do późnej nocy przez 2 dni nie daje żyć innym.
Trochę wyrozumiałości....

This comment was minimized by the moderator on the site

Burmistrz zawsze znajdzie winnego. Tym razem szuka winnych braku przyrostu mieszkańców w Środzie Śląskiej. Porównanie Sycowa do Środy jest co najmniej nie trafione. Syców od lat ma 12 tys, mieszkańców. Poza tym jest oddalony od Wrocławia 60 km, a Środa 30 km. Tam nie ma kolei do Wrocławia, i ludzie tyle nie zarabiają, bo tamtejsze władze na przestrzeni lat nie potrafiły zadbać o rozwój strefy ekonomicznej. I właśnie m.in. stąd taka różnica w...

Burmistrz zawsze znajdzie winnego. Tym razem szuka winnych braku przyrostu mieszkańców w Środzie Śląskiej. Porównanie Sycowa do Środy jest co najmniej nie trafione. Syców od lat ma 12 tys, mieszkańców. Poza tym jest oddalony od Wrocławia 60 km, a Środa 30 km. Tam nie ma kolei do Wrocławia, i ludzie tyle nie zarabiają, bo tamtejsze władze na przestrzeni lat nie potrafiły zadbać o rozwój strefy ekonomicznej. I właśnie m.in. stąd taka różnica w cenie mieszkań. I przede wszystkim w Sycowie sama gmina tworzy lepszy klimat dla mieszkańców, bo kamienny rynek to nie wszystko. Pojedźcie do Sycowa i zobaczcie park, place zabaw, tereny zielone, skatepark, boiska, porządek w mieście i inne.Nasza gmina zwija się za tego burmistrza, zamyka się na ludzi z zewnątrz. W niedzielę to już nie ma jak pojechać do Wrocławia. Panie Burmistrzu, niech Pan nie szuka dziury w całym, tylko zrezygnuje ze stanowiska.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Pan Biszczak pracuje od 1980 roku , jest 2019 , więc pracuje "prawie 30". Z matmą na bakier.

This comment was minimized by the moderator on the site

A teraz Honoratka na podmęczenie innych uczestników Sesji aby nikomu już nie chciało się zabierać głosu , tudzież by potencjalnego mówcę obrzucać kamieniami bo "za długo mówi". Ale "ludzie Burmistrza" mogą gadać bez opamiętania!

This comment was minimized by the moderator on the site

Masz rację. Sesja przypomina dziennik telewizyjny z czasów PRL : "produkcja sznurka do snopowiązałek wzrosła o 25 procent w stosunku do zeszłego roku a skup żywca utrzymał się na stałym poziomie" HAHAHAHAHA!

This comment was minimized by the moderator on the site

Burmistrz prezentuje swoje inwestycje : wymyśleliśmy ŚKP , powołaliśmy do życia ŚKP , potem uruchomiliśmy ŚKP a następnie wdrożyliśmy ŚKP. I mamy 4 inwestycje. I tyle. A inne? Figa z makiem!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

 1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Prośba do Policji: moglibyście w końcu zatrzymać opla corse zieloną bo w śś robi rajdy.Gowniarza nie...
Centralny Port Komunikacyjny. Budowany będzie że środków prywatnych i unijnych. Czaskalski chce zro...
Nie proś dziada o pożyczkę i pomoc.
Po co stadiony jak zawodników nie ma a tym samym klubów piłkarskich. Przykład Chełm, drużyna powstaj...

Lokalne ogłoszenia drobne

31.05.2020 07:23 wrote:

Poszukuję instruktora tańca na już głównie chodzi mi o pierwszy taniec weselny kontakt e-mail magdalena20@spoko.pl …

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…