poniedziałek 10.08.2020

Imieniny: Bogdana Borysa

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

XII Koncert Piosenki Religijnej w Udaninie

XII Koncert Piosenki Religijnej w Udaninie

19.06. 2019

Tegoroczny Koncert Piosenki Religijnej odbył się dzień po nawałnicy, która przeszła przez gminę Udanin. Został przeprowadzony w duchu empatii, poszanowania oraz pomocy poszkodowanym.

Wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk 16 czerwca br. po trudnej dla mieszkańców nocy, otworzył XII Koncert Piosenki Religijnej. Przywitał gości i zachęcił do przekazywania datków na zbiórkę organizowaną podczas koncertu, dzięki uprzejmości Kierownik Oddziału Rejonowego PCK w Środzie Śląskiej Pani Marioli Szczepan. 

Koncert rozpoczął się od występu lokalnego Zespołu Ludowego „Cicha Woda”, następnie wystąpiły dwie utalentowane siostry Kasia Kiełbas i Anna Warkocz. Swoim wspaniałym talentem podzieliła się znakomita sopranistka Aleksandra Lisowska – Gołek, która śpiewała przy akompaniamencie pianistki Katarzyny Neugebauer. Do duetu zaprosiła również Marcina Malinowskiego, z którym współpracuje.  

W tym roku swoje talenty mogli zaprezentować Laureaci Gminnego Festiwalu Piosenki Patriotyczno – Religijnej, a wśród nich znaleźli się:

- Tosia Olkiewicz przygotowywana przez Panią Patrycję Wójciak

-Uczniowie kl. 0 ze Szkoły Podstawowej w Ujeździe Górnym przygotowywani przez Panią Jolantę Maniowską

- Jagoda Włodarczyk przygotowana przez Panią Elżbietę Kręc

- Michalina Paterska przygotowana przez Panią Mirosławę Babicką

- Hania Pichowicz przygotowana przez Panią Małgorzatę Rachwalską

- Eliza Łyko przygotowana również przez Panią Małgorzatę Rachwalską

- Oliwia Płaziuk przygotowana przez babcię.

Kolejną wokalistką występującą na scenie była Beata Wójtowicz, która do duetu zaprosiła Marcina Malinowskiego. Następnie już po raz trzeci tego dnia na scenie wystąpił Marcin Malinowski, tym razem w towarzystwie Karoliny Kaczyńskiej – prowadzącej XII Koncert Piosenki Religijnej oraz współtworzącej razem z Bartkiem Czechowskim i Marcinem Malinowskim Zespół „Na Czasie”. Swoją twórczością podzielił się również wybitny lokalny artysta na wielu płaszczyznach, Pan Zbigniew Ciesielski. Wykonał utwory, które były jego własnymi kompozycjami. Na zakończenie koncertu publiczność porwał występ Zespołu Sqdo w towarzystwie dzieci: Laury Brzęczek, Hani Kuderczak, Szymona Zawionka i Oli Brodzińskiej.

Każdy z wykonawców otrzymał pamiątkową statuetkę i dyplom, które w imieniu Pana Wójta wręczała Kierownik Referatu ds. środków zewnętrznych, promocji gminy i sportu Pani Agnieszka Pichowicz. 

Na zakończenie Koncertu Wójt Gminy przekazał informację, że sytuacja w gminie po nawałnicy jest już opanowana i zaprosił wszystkich za rok, na kolejny koncert - miejmy nadzieję w lepszych okolicznościach.

Wspaniałą atrakcją już od wielu lat jest pokaz garncarstwa. Dzieci z niecierpliwością przez cały rok czekają na Pana Ryszarda, który wspólnie z nimi tworzy cuda z gliny. Każdy może zabrać do domu wytworzony przez siebie wazon, kubek, czy nawet skarbonkę. 

Dziękujemy wszystkim wykonawcom za zaprezentowanie swoich nieprzeciętnych zdolności podczas XII Koncertu Piosenki Religijnej w kościele św. Urszuli w Udaninie. Podziękowania kierujemy dla strażaków z OSP Udanin za zabezpieczenie koncertu.

Gmina Udanin

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

A kto wydał zarządzenie żeby na ŁAŃCUCH zamknąć furtkę na stadion,żeby od ulicy górnej nie można był...
A pieniądze z Unii to braliście i bierzecie.Eksport do Francji,kierowcy na Tiry,na winobranie ,ale F...
Tyś jest żołnierz Polski, którego Bóg uratował z toni, abyś nadal walczył za Ojczyznę.
Nikt nie przebije biedronki

Lokalne ogłoszenia drobne

09.08.2020 20:26 wrote:

Zapraszamy wszystkich z pragnieniem rozważania Słowa Bożego (Biblii) na środowe spotkania w Środzie śląskiej o godzinie 18.00 Zainteresowa…

09.08.2020 15:53 wrote:

Kupie hale magazynowe z mozliwoscia przerobienia na chlodnie do 250m2…

29.07.2020 10:26 wrote:

Witam, zlecę rozbiórkę murowanych komórek lokatorskich. Jako formę zapłaty proponuję odbiór cegieł z rozbiórki. Czerwona cegła wypalana. Zap…

29.07.2020 06:23 wrote:

Kupię dom wolnostojący / szeregówka. W związku ze zmianą pracy poszukuję domu na terenie Środy Śląskiej. Tel 785 558 716…