Z notatnika miejskiego strażnika

Z notatnika miejskiego strażnika

26.07. 2018

Straż Miejska w Środzie Śląskiej wzywana jest niemal każdego dnia, często interweniuje kilka razy dziennie...

Przedstawimy raport z ub. tygodnia.

Wypalali kable

W środę  18 lipca około godziny 12:00 Funkcjonariusze Straży Miejskiej podjęli działania dotyczące wypalania przewodów w przydomowych piecach w miejscowości Jugowiec.

- Na miejscu okazało się, że dwóch mieszkańców Jugowca paliło w piecu przewodami instalacji elektrycznej. Mężczyźni, którzy przyznali się do czynu zostali wezwani do Komendy Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej w celu złożenia wyjaśnień - informują strażnicy.

Złe warunki zwierząt domowych

Także w minioną środę około godziny 17:00 dyżurny Komendy Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej otrzymał anonimowe zgłoszenie dotyczące trzymania zwierząt domowych w złych warunkach.

- Trzymany przez właściciela pies nie miał schronienia przed deszczem oraz wiatrem. Świnka morska również nie była przetrzymywana w odpowiednich wymogach. Znajdowała się w małej klatce na ziemi. Właściciel otrzymał nakaz poprawienia warunków bytowych zwierząt  – czytamy w raporcie.

Kontrola pieca przy ul. Kolejowej

Tego samego dnia o godzinie 20:35 strażnicy otrzymali zgłoszenie  dotyczące zadymienia okolicznego terenu przy ul. Kolejowej w Środzie Śląskiej. Funkcjonariusze SM przeprowadzili kontrolę pomieszczenia, w którym znajdował się piec oraz składowany był węgiel kamienny.

- Kontrola przebiegła bez uwag - podsumowują strażnicy.

Mężczyzna na poboczu

W Czwartek 19 lipca do niebezpiecznej sytuacji doszło na terenie naszego powiatu, w pobliżu miejscowości  Bukówek. Około godziny  13:30 do komendy Straży Miejskiej wpłynęło anonimowe zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na poboczu drogi prowadzącej do miejscowości.

- Mężczyzna leżący na poboczu uskarżał się na ból w klatce piersiowej oraz brzucha. Na miejsce wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, który po przybyciu stwierdził, że mężczyzna jest w stanie upojenia alkoholowego, nie wymaga hospitalizacji, jest przytomny w kontakcie. W związku z zagrożeniem, jakie mężczyzna stwarzał dla własnego zdrowia oraz życia także osób trzecich został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskie celem wytrzeźwienia - podsumowują interwencję strażnicy.  

Śnięte ryby

21 lipca dnia Straż Miejska odebrała zgłoszenie o śniętych rybach w  stawie przeciwpożarowym w miejscowości Święte.

- Na miejscu stwierdzono 5 sztuk ryb z brakiem aktywnego życia biologicznego. O zaistniałej sytuacji powiadomione zostało Gminne Centrum Reagowania Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej - czytamy w raporcie.  

Problemy na terenie Ogródka Piwnego

Tego samego dnia około godziny 17:00 dyżurny Komendy Straży Miejskiej został powiadomiony o spożywaniu własnego alkoholu na teranie ogródka piwnego przy pl. Wolności w Środzie Śląskiej.

- Patrol zastał mężczyznę, który był agresywny, używał obraźliwych słów oraz zaatakował jednego z funkcjonariuszy. O zaistniałej sytuacji powiadomiona została Komenda Powiatowa Policji w Środzie Śląskiej - relacjonują strażnicy miejscy.

(kb) fot. sxc.hu / zdj. ilustracyjne

Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

łapać dziadów i zamykać :lol:

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację