wtorek 26.01.2021

Imieniny: Tymoteusza Michala

Z pomocą poszkodowanemu! (z raportu strażaków)

Z pomocą poszkodowanemu! (z raportu strażaków)

N, 03.01.2021 18:40

Kiedy wszyscy świętowaliśmy, oni czuwali nad naszym bezpieczeństwem. Mowa oczywiście o strażakach, którzy zawsze są gotowi do służby. Tym razem w księdze raportów Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej zapisano kilka wezwań o różnym charakterze.I tak:

25.12.2020 r. - Mrozów

Ok. godz. 8.00 stanowisko kierowania KP PSP odebrało wezwanie do jednego z gospodarstw rolnych w Mrozowie. Okazało się, że na terenie gospodarstwa, w boksie, leży chory koń i nie może się podnieść. W drodze na miejsce zdarzenia był również weterynarz. W celu podniesienia zwierzęcia zadysponowano 1 zastęp straży pożarnej z OSP Miękinia.

Ustalono, że prawdopodobnie koń miał złamaną nogę. Działania straży polegały na podniesieniu zwierzęcia za pomocą wężów strażackich.

Zwierzę zostało poddane opiece weterynaryjnej.

26.12.2020 r. - Środa Śląska

Przed godziną 15.00 do KP PSP w Środzie Śląskiej dotarło wezwanie do osoby niezdolnej do aktywności ruchowej. Osoba zgłaszająca widziała przez okno jednego z mieszkań przy ul. Tadeusza Kościuszki osobę leżącą na podłodze. Z poszkodowanym był kontakt słowny, ale nie mógł się ruszać, w związku z tym zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej.

Działania funkcjonariuszy polegały na wyważeniu drzwi do mieszkania przy użyciu sprzętu hydraulicznego, po czym przybył lekarz z lotniczego pogotowia ratunkowego.

Na miejsce przybyła również karetka pogotowia, która zabrała osobę poszkodowaną do szpitala.

29.12.2020 r. - Środa Śląska - Ciechów

Po godz. 11.00 pomiędzy Środą Śląską, a Ciechowem doszło do kolizji pojazdu osobowego z koparko-ładowarką. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej. Po dojeździe na miejsce ustalono, że na poboczu drogi samochód osobowy leży na lewym boku. Osobówka uległa zderzeniu z ładowarką, która znajdowała się poza jezdnią na wjeździe na ścieżkę rowerową.

Osoby podróżujące znajdowały się na zewnątrz pojazdów. Samochodem osobowym podróżowały dwie osoby, a koparką jedna. Kierowcy samochodu osobowego oraz koparki nie doznali żadnych obrażeń, natomiast pasażerka skarżyła się na bóle lewej dłoni.

Na czas akcji służb ruch drogowy zablokowany został w obu kierunkach. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w samochodzie osobowym oraz udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Zniszczeniu uległo auto osobowe oraz lewa opona i błotnik ładowarki.

(mk) / fot. mk
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

WOŚP w powiecie średzkim
Data 31.01.2021 (niedziela) 00:00

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Z wioski powiedział(a) Więcej
  Nie nie nie i jeszcze raz nie ? on w malczycach spiewal katastrofa ludzie siedzieli nie wiedzieli co maja... godzinę temu.
 • Tomek powiedział(a) Więcej
  Nie wiem Zenka tez nie slucham to nie moje typy muzyki ja bardziej lubie muzyke Reggae
  Ale jesli ty lubisz... godzinę temu.
 • Xyz powiedział(a) Więcej
  Po pierwsze szkoda była zgłoszona mieli przyjechać termin był ustalony i się nikt nie pokazał z koła... godzinę temu.
 • Pacjent powiedział(a) Więcej
  Należy zrobić wszystko, żeby w Środzie było dostępnych więcej punktów szczepień! 3 godziny temu.
 • Magda powiedział(a) Więcej
  Ludzie po co te komentarze, to nakręcanie jakiejś rywalizacji między sztabami, chęć likwidacji, przecież... 3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

22.01.2021 16:31 wrote:

Do wynajęcia lokal handlowo usługowy w Środzie Śląskiej przy głównej ulicy, Plac Wolności. Lokal świetnie nadaje się na działalność usługow…

20.01.2021 10:36 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - GOTÓWKA - ZADZWOŃ NAJLEPSZE CENY - 603 567 304 - SKUP !   SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare :   S…

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

Artykuły sponsorowane

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM