czwartek 22.04.2021

Imieniny: Kai Łukasza

Z pomocą poszkodowanemu! (z raportu strażaków)

Z pomocą poszkodowanemu! (z raportu strażaków)

N, 03.01.2021 18:40
 •  

Kiedy wszyscy świętowaliśmy, oni czuwali nad naszym bezpieczeństwem. Mowa oczywiście o strażakach, którzy zawsze są gotowi do służby. Tym razem w księdze raportów Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej zapisano kilka wezwań o różnym charakterze.I tak:

25.12.2020 r. - Mrozów

Ok. godz. 8.00 stanowisko kierowania KP PSP odebrało wezwanie do jednego z gospodarstw rolnych w Mrozowie. Okazało się, że na terenie gospodarstwa, w boksie, leży chory koń i nie może się podnieść. W drodze na miejsce zdarzenia był również weterynarz. W celu podniesienia zwierzęcia zadysponowano 1 zastęp straży pożarnej z OSP Miękinia.

Ustalono, że prawdopodobnie koń miał złamaną nogę. Działania straży polegały na podniesieniu zwierzęcia za pomocą wężów strażackich.

Zwierzę zostało poddane opiece weterynaryjnej.

26.12.2020 r. - Środa Śląska

Przed godziną 15.00 do KP PSP w Środzie Śląskiej dotarło wezwanie do osoby niezdolnej do aktywności ruchowej. Osoba zgłaszająca widziała przez okno jednego z mieszkań przy ul. Tadeusza Kościuszki osobę leżącą na podłodze. Z poszkodowanym był kontakt słowny, ale nie mógł się ruszać, w związku z tym zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej.

Działania funkcjonariuszy polegały na wyważeniu drzwi do mieszkania przy użyciu sprzętu hydraulicznego, po czym przybył lekarz z lotniczego pogotowia ratunkowego.

Na miejsce przybyła również karetka pogotowia, która zabrała osobę poszkodowaną do szpitala.

29.12.2020 r. - Środa Śląska - Ciechów

Po godz. 11.00 pomiędzy Środą Śląską, a Ciechowem doszło do kolizji pojazdu osobowego z koparko-ładowarką. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej. Po dojeździe na miejsce ustalono, że na poboczu drogi samochód osobowy leży na lewym boku. Osobówka uległa zderzeniu z ładowarką, która znajdowała się poza jezdnią na wjeździe na ścieżkę rowerową.

Osoby podróżujące znajdowały się na zewnątrz pojazdów. Samochodem osobowym podróżowały dwie osoby, a koparką jedna. Kierowcy samochodu osobowego oraz koparki nie doznali żadnych obrażeń, natomiast pasażerka skarżyła się na bóle lewej dłoni.

Na czas akcji służb ruch drogowy zablokowany został w obu kierunkach. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w samochodzie osobowym oraz udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Zniszczeniu uległo auto osobowe oraz lewa opona i błotnik ładowarki.

(mk) / fot. mk
powrót na górę
 • Czytelnik powiedział(a) Więcej
  To może jakieś konkrety bo sam jestem ciekawy  Mniej niż minutę temu
 • Ala powiedział(a) Więcej
  Zobaczymy czy tańszy znaczy lepszy?
  32 minut temu
 • Miki powiedział(a) Więcej
  To jest miejsce postojowe?

  Uklepany tłuczeń... 34 minut temu
 • Cholera powiedział(a) Więcej
  Tego się obawiam że będzie chaos. Zazwyczaj nie... 45 minut temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

30.03.2021 09:27 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, DOMU, KOLEKCJI - GOTÓWKA od ręki - SZYBKI KONTAKT i DOJAZD ! Kupię Stare Obrazy, Obr…

29.03.2021 04:41 wrote:

Oferuję:- wycinkę drzew,- zrąbkowane gałęzi z wywozem,- przygotowywanie działek pod inwestycję,- karczowanie pni,- usługi melioracyjne,- tr…

18.03.2021 11:20 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręk…

14.03.2021 17:54 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. po likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadz…