czwartek 01.10.2020

Imieniny: Danuty Remigiusza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Zagrali, by uczcić pamięć  Janusza Borowego

Zagrali, by uczcić pamięć Janusza Borowego

10.02. 2019

Wczoraj w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej, Ognisko TKKF Ziemi Średzkiej zorganizowało Memoriał Janusza Borowego, wieloletniego prezesa wrocławskiego i średzkiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej, nauczyciela wychowania fizycznego, organizatora i inicjatora wielu sportowych wydarzeń.

Na parkiecie spotkały się drużyny: TKKF Jelenia Góra wraz z prezesem Dolnośląskiego TKKF Marianem Mójtą, TKKF Legnica, gmina Malczyce wraz z wójtem Piotrem Frankowskim, władze samorządowe gminy Środa Śląska i powiatu średzkiego, w której między innym zagrali starosta Krzysztof Szałankiewicz oraz wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk i drużyna Oldbojów Polonii Środa Śląska reprezentująca Ognisko TKKF Ziemi Średzkiej.

- Witam działaczy LZS, sędziów zawodów, obsługę medyczną oraz wszystkie osoby biorące udział w organizacji imprezy, witam kibiców oraz wszystkie osoby, które zaszczyciły swoją obecnością naszą imprezę sportowo- rekreacyjną. Życzę wszystkim jak najlepszych wyników w sportowej rywalizacji  z zachowaniem przyjaznej i bezpiecznej atmosfery zawodów. Turniej halowej piłki nożnej uważam za otwarty, życzę wszystkim miłej rywalizacji  – rozpoczął turniej organizator, wiceprezes średzkiego TKKF,  Zbigniew Radoliński.

Głos zabrał również prezes dolnośląskiego TKKF Marian Mójta, który podkreślił, jak ogromnie się cieszy, że tak liczna ilość drużyn zechciała się spotkać, aby spędzić ten czas na boisku, rozegrać mecze towarzyskie i przy okazji wspomnieć inicjatora tej imprezy, Janusza Borowego.

O godzinie 10:00 rozpoczęto rozgrywki. 5-osobowe drużyny miały 14 minut, aby ukończyć mecz z jak najlepszym wynikiem. I choć na boisku pojawiały się chwile napięć, wszyscy opuszczali zawody z uśmiechem na twarzy. W rozmowie z nami zawodnik, drużyny TKKF Legnica, wspomniał: – Jesteśmy po raz kolejny na tych zawodach i zawsze wspominamy je z zadowoleniem. Janusz Borowy, który był organizatorem spotkań był wspaniałym człowiekiem, pełnym entuzjazmu zapalonym sportowcem. Nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby nie mogło nas tu dzisiaj być.

Organizator zadbał o ciepły posiłek dla wszystkich uczestników, a także słodkie przekąski, kawę, herbatę, które pozwoliły na regeneracje sił w rywalizacji.

Kiedy drużyny walczyły o najważniejszy puchar zawodów, delegacja członków TKFF udała się na cmentarz, aby odwiedzić przyjaciela, kolegę, profesora i złożyć kwiaty: – Janusz! Myślę, że patrzysz na nas z góry i cieszysz się, że coś co ty zapoczątkowałeś w naszym powiecie, my staramy się kontynuować – ze wzruszeniem wspomniał organizator.

Przed nami kolejne Powiatowy Finał Piłkarski drużyn C-klasy, lecz pierwszy bez Ciebie. Twoje niespodziewane odejście ciągle wywołuje żal i smutek, lecz było to „powołanie”, którego nikt nie może zanegować. Zaangażowanie i oddanie z jakim działałeś na rzecz naszego Powiatu o okręgu to powód do wdzięczności, ale też wzór dla kolejnych pokoleń sportowców, trenerów i działaczy. W naszej pamięci na zawsze pozostaniesz dobrym człowiekiem, który kochał sport, lubił dobrą zabawę i zawsze traktował innych z szacunkiem. Za to dzisiaj Ci dziękujemy” czytamy na tabliczce pozostawionej na nagrobku, a podpisanej przez: DZPN Wrocław, TKKF Bakałarz, PSSPN w Środzie Śląskiej, Starostwo Powiatowej w Środzie Śląskiej.

Wyniki zawodów:

I miejsce Oldboje Środa Śląska

II miejsce Gmina Malczyce

III miejsce Legnica I

IV miejsce Powiat Średzki i Gmina Środa Śląska

V miejsce Zabobrze Jelenia góra

VI miejsce Legnica II

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom, którzy wsparli rozgrywki tj.: sklep Max Elektro – P. Andrzej Dyszewski, sklep Merkury – Państwo Sylwia i Dariusz Hamkało, sklep Skład-Bud – Mrówka P. Renata Hołowczak i P. Paweł Zakrzewski, sklep RTV - P. Robert Janusz, sklep sportowy - P. Michał Honc, piekarnia Rogalik - P. Jerzy Szostak, cukiernia Janiak, Mini Bar - P. Krzysztof Komornicki, P. Dariusz Maciejewski, Gmina Malczyce, Miasto i Gmina Środa Śląska, Starostwo Powiatowe Środa Śląska, Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej, Redakcja Gazety „Roland” oraz inne osoby, które wsparły zawody swoim wolontariackim wkładem pracy.

(kb) / fot. kb, wk , wideo: Tadeusz Ostropolski

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Niestety skatepark na Kajakach nie napawa optymizmem. Znowu będzie demolka bez końca?
masz serwis yt są niezależne telewizje np.w realu proszę włączyć posłuchać a wirus z automatu znikni...
brawo Miękinia nie gada tylko robi, brawo panie wójcie szacun po raz kolejny
"Nie mów mi jakie są twoje priorytety.Pokaż mi, na co wydajesz pieniądze, a sam ci powiem, gdzie one...

Lokalne ogłoszenia drobne

01.10.2020 06:17 wrote:

W poniedziałek 28.09.2020 zaginął 7 letni kocurek Lolek. Cały czarny z dużymi zielonymi oczami, szczupłej budowy. Mieszka na ulicy Słoneczn…

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.