wtorek 07.07.2020

Imieniny: Benedykta Cyryla

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Zanieczyszczenie w Środzie Śląskiej powyżej norm

Zanieczyszczenie w Środzie Śląskiej powyżej norm

01.03. 2018

Przez siedem dni Środa Śląska, dzięki staraniom władz powiatu, objęta byłą akcją „Dolny Śląsk bez smogu”. Wyniki pomiaru jakości powietrza nie są optymistyczne.

 

Pomiary wykonywane były w zakresie stężenia pyłu zawieszonego PM10 przy pomocy profesjonalnego pyłomierza zamontowanego na jednym z budynków przy ul. Świdnickiej 31, teren Służby Drogowej.

28 lutego pyłomierz został zdemontowany. Wyniki pomiarów nie są optymistyczne. W ciągu sześciu dni poziom dobowy zanieczyszczeń powietrza w Środzie Śląskiej sześć razy przekraczał obowiązujące normy. Tak wygląda wykres z wynikami pomiaru, gdzie linia pozioma obrazuje normę średniodobową dla PM10 – 50 µg/m3.

smog 2

– Na pewno wpływ na takie wyniki miały panujące ostatnio niskie temperatury i związane z tym intensywniejsze ogrzewanie, niemniej obrazuje to, że mamy problem i to w całkiem poważnej skali – mówi starosta Sebastian Burdzy. – Aby temu zaradzić będziemy, po pierwsze, starali się, aby w Środzie Śląskiej pojawiła się profesjonalna stacja, która będzie na bieżąco badać jakość powietrza. Razem z wydziałem środowiska złożymy odpowiedni wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Po drugie planujemy przygotować wniosek do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego, który pozwoli na wymianę źródeł ciepła ze starych na nowe. Jeśli udałoby się nam uzyskać maksymalną pulę przeznaczoną w tym naborze, tj. około 2,5 mln złotych, wówczas mieszkańcy ponosiliby tylko 15 proc. kosztów wymiany pieców - twierdzi starosta.

(rfp) fot. sp

Raport Radia Wrocław

smog 1

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Trzaskalski Rafale- nie obrzydzisz mi Polski.
Jeden sfrustrowany głupek pisze a nikt tego nie czyta.Po co to redakcji.
Linia 302 jest tylko nieczynna (chodzą plotki o reaktywacji po uruchomieniu żeglugi na Odrze) Natomi...
Wolność w internecie! Wolność w internecie!

Lokalne ogłoszenia drobne

29.06.2020 13:04 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przedwojenne, w każdym stanie, bez specyf…

29.06.2020 11:20 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…

24.06.2020 11:34 wrote:

Sprzedam bujaczek dla niemowlaka stan bardzo dobry tel.kontaktowy 607 139 663…

23.06.2020 08:22 wrote:

Zatrudnię mechanika samochodowego, wymagane doświadczenie w naprawie aut osobowych.  Numer kontaktowy 694 340 622…