Wydrukuj tę stronę
Zieleńszy powiat. Posadzili drzewka i krzewy

Zieleńszy powiat. Posadzili drzewka i krzewy

22.11. 2018

Z inicjatywy Powiatowego Koła Pszczelarzy w Środzie Śląskiej i przy finansowym wsparciu Powiatu w listopadzie odbyła się akcja nasadzeń drzewek i krzewów z gatunku miododajnych.

10 tys. złotych pozwoliło na zakup blisko 2 tysięcy sadzonek. Były to głównie lipy drobnolistne, klony jawory, klony zwyczajne, irgi błyszczące oraz karagany syberyjskie.  Nowe drzewka pojawiły się na terenach należnych do Skarbu Państwa, Gmin i Powiatu tj. przy  drogach powiatowych i gminnych, świetlicach wiejskich, boiskach sportowych i innych obiektach użyteczności publicznej. 

Aby akcja przebiegła sprawnie w nasadzenia, za pośrednictwem gmin, włączono sołectwa. Drzewka sadzili też uczniowie powiatowych zespołów szkół, a powiatowa służba drogowa pomogła rozwieść je do miejsc przeznaczenia.

– Mówi się, że jesienne nasadzenia lepiej się przyjmują. Liczymy, że tak będzie i na wiosnę będziemy cieszyć się dodatkową zielenią i zdrowszym powietrzem – mówią pracownicy Wydziału Środowiska i Rolnictwa średzkiego starostwa, koordynujący całą akcję.

(rfp) fot. rfp

powiat