Licytacje nieruchomości od komornika – najważniejsze informacje
Jeśli interesują Cię licytacje komornicze w wielkopolskim, koniecznie zapoznaj się z obwieszczeniami, które stale się pojawiają i są dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Informują one o miejscu i terminie planowanej licytacji, a także przekazują kluczowe dane dotyczące nieruchomości:
- jej metraż,
- lokalizację,
- stan techniczny,
- cenę rynkową oraz kwotę wywoławczą,
- wymagane do wpłacenia wadium wraz z numerem konta, na które należy przelać pieniądze.
Warto też zapoznać się z księgą wieczystą oraz umówić się z komornikiem na oglądanie nieruchomości. W ten sposób zyskasz komplet najważniejszych wiadomości i utwierdzisz się w przekonaniu, czy warto starać się o zakup danego obiektu.
Dwa terminy licytacji – który wybrać?
Pierwszy termin licytacji oznacza, że cena wywoławcza wynosi 3/4 oszacowanej wartości nieruchomości. Ostateczna kwota zależy jednak od liczby zainteresowanych oraz od oferowanych przez nich cen. Może okazać się, że sprzedaż nie dojdzie do skutku – wtedy ustalany jest drugi termin, w którym kwota wywołania to 2/3 wartości rynkowej. Wiele osób uważa, że skoro cena w drugim terminie jest niższa, lepiej poczekać i dopiero wtedy przystąpić do licytacji. W niektórych przypadkach takie rozwiązanie okazuje się korzystne, jednak trzeba liczyć się z ryzykiem, że więcej oferentów pomyśli w ten sposób i liczba zainteresowanych niespodziewanie wzrośnie.
Weź udział w licytacji i przekonaj się, jak to wygląda w praktyce!
Chcąc sprawdzić dostępne obwieszczenia, zobacz polecane licytacje komornicze w wielkopolskim i przekonaj się, czy znajdziesz wśród nich interesującą Cię ofertę. Pamiętaj, że biorąc udział w licytacji, nic nie tracisz, nawet jeżeli nie dokonasz zakupu – wadium jest zwrotne, a czas poświęcony na udział w wydarzeniu warto potraktować jako nowe doświadczenie.
Artykuł sponsorowany
1. <Lepszy dobór kadry....< To teoria, a praktyka jest taka, że UM zmienił się ...