wtorek 18.06.2024

Imieniny: Marka Elżbiety


Licytacje komornicze wielkopolskie – kupno nieruchomości nie musi być trudne!
Planujesz inwestycję w nieruchomość, jednak rynek komercyjny nie oferuje Ci satysfakcjonujących propozycji? Trafną alternatywą w niejednym przypadku mogą stać się licytacje komornicze w wielkopolskim. Sprzedawane na nich obiekty – domy, mieszkania, lokale usługowe czy przemysłowe – są dostępne w atrakcyjnych cenach i usytuowane w dogodnych lokalizacjach. Dowiedz się więcej na temat kupna nieruchomości od komornika.


Licytacje nieruchomości od komornika – najważniejsze informacje

Jeśli interesują Cię licytacje komornicze w wielkopolskim, koniecznie zapoznaj się z obwieszczeniami, które stale się pojawiają i są dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Informują one o miejscu i terminie planowanej licytacji, a także przekazują kluczowe dane dotyczące nieruchomości:

  • jej metraż,
  • lokalizację,
  • stan techniczny,
  • cenę rynkową oraz kwotę wywoławczą,
  • wymagane do wpłacenia wadium wraz z numerem konta, na które należy przelać pieniądze.

Warto też zapoznać się z księgą wieczystą oraz umówić się z komornikiem na oglądanie nieruchomości. W ten sposób zyskasz komplet najważniejszych wiadomości i utwierdzisz się w przekonaniu, czy warto starać się o zakup danego obiektu.

Dwa terminy licytacji – który wybrać?

Pierwszy termin licytacji oznacza, że cena wywoławcza wynosi 3/4 oszacowanej wartości nieruchomości. Ostateczna kwota zależy jednak od liczby zainteresowanych oraz od oferowanych przez nich cen. Może okazać się, że sprzedaż nie dojdzie do skutku – wtedy ustalany jest drugi termin, w którym kwota wywołania to 2/3 wartości rynkowej. Wiele osób uważa, że skoro cena w drugim terminie jest niższa, lepiej poczekać i dopiero wtedy przystąpić do licytacji. W niektórych przypadkach takie rozwiązanie okazuje się korzystne, jednak trzeba liczyć się z ryzykiem, że więcej oferentów pomyśli w ten sposób i liczba zainteresowanych niespodziewanie wzrośnie.

Weź udział w licytacji i przekonaj się, jak to wygląda w praktyce!

Chcąc sprawdzić dostępne obwieszczenia, zobacz polecane licytacje komornicze w wielkopolskim i przekonaj się, czy znajdziesz wśród nich interesującą Cię ofertę. Pamiętaj, że biorąc udział w licytacji, nic nie tracisz, nawet jeżeli nie dokonasz zakupu – wadium jest zwrotne, a czas poświęcony na udział w wydarzeniu warto potraktować jako nowe doświadczenie.

Artykuł sponsorowany


Gosc mega inteligentny, zadal im konkretne pytanie, dlaczego radni nie beda pracowac charytatywnie dla miasta jako ...
Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny, jak i rodzinę osoby zmarłej o kontakt, ...
Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...

hydrotech do gazety nowa reklama

komnet internet

Nie przegap tych artykułów.