Wydrukuj tę stronę
    Dział: Sport czwartek, 21 marzec 2019 16:01

Agata Janus najlepszą zawodniczką Dolnego Śląska w Taekwon-do ITF

Skomentuj

Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Dolnego Śląska w Teakwon-do ITF, które odbyły się 16 marca, drużyna wrocławskiego klubu Taekwon-do zaliczyła bardzo udany występ.

W kompleksie Hotelowo-Sportowym ROKITA w Brzegu Dolnym nasi zawodnicy wywalczyli aż 33 medale w dwóch kategoriach wiekowych.

W tym roku na matach Makroregionu Dolnośląskiego, Lubuskiego i Opolskiego rywalizowało 118 zawodników z 12 klubów. WSKT w kategorii juniora młodszego w klasyfikacji klubów zajął 1 miejsce, natomiast w kategorii juniora mimo braków kadrowych uplasował się na miejscu 3.

Na szczególną pochwałę zasługują wychowankowie Trenera Łukasza Sudaka z sekcji Taekwon-do w Pisarzowicach którzy znakomicie spisali się, zdobywając 7 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe medale. Agata Janus została wybrana najlepszą juniorka młodsza turnieju zdobywając trzy złote medale. Tuz za nią znalazła się Hania Burzańska zdobywając dwa złote medale, w walkach i układach.

Zawody w Brzegu Dolnym to jedna z dwóch eliminacji do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

Kolejny turniej zostanie rozegrany 13 kwietnia w Lutyni a organizatorem zawodów będzie Wrocławski Sportowy Klub Taekwon-do. Patronat nad zawodami obejmie wójt Gminy Miękini Jan Marian Grzegorczyn.

Medale zdobyte przez zawodników i uczniów Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach.