Wydrukuj tę stronę
    Dział: Sport niedziela, 27 wrzesień 2020 20:57

Emilia Wysocka i Maria Kułakowska z 8 medalami!

1 Comment

Znakomicie spisały się podopieczne senseia  Bogusława Boczniewicza - Emilia Wysocka i Maria Kułakowska, które startując w e-turniejach karate zdobyły 3 złote, 3 srebrne oraz 2 brązowe medale.

Emilia Wysocka wygrała w kategorii e-kata U-14 oraz U-16 w Shuereido World Ligue 2020 #3. Zwycięstwa te zapewniły jej 1. miejsce w obu kategoriach w całym cyklu Shureido World League składającym się z 3 turniejów.

Zajęła również bardzo dobre 3. miejsce w kategorii U-14 w Sportdata E-Tournament World Series, w którym startowało 575 zawodników z 138 klubów i 51 krajów. Po 3 wygranych walkach eliminacyjnych przegrała minimalnie w półfinale o 0,1 pkt z aktualną liderką światowego rankingu reprezentantką Francji Bui Mai-Linh.

Bardzo udane starty zaliczyła także Maria Kułakowska, która wygrała kategorię U-14 e-kumite w Samurai Chalange. Zdobyła 3 medale w turnieju Adidas World Open Series#4, dwa srebrne w e-kata  w U-16 oraz w U-14  e-kumite i brązowy e-kata w U-14 .Marysia startowała również w Golden League Karate w kategorii e-kata U-16, gdzie zajęła 2. miejsce.

- Ostatnie 2 tygodnie były bardzo pracowite dla naszych zawodniczek, ale jak widać po wynikach, warto było ciężko trenować. E-turnieje są świetnym sprawdzianem umiejętności średzkich karateków, dają możliwość rywalizacji z zawodnikami ze wszystkich kontynentów, a osiągane wyniki świadczą o ich wysokich umiejętnościach oraz mobilizują do dalszej ciężkiej pracy - uważa trener Boczniewicz.

Emilka aktualnie jest najlepszą zawodniczką w Polsce w kategorii U-14, natomiast Marysia zajmuje w rankingu tej samej kategorii 3. miejsce.