Wydrukuj tę stronę
    Dział: Sport niedziela, 14 październik 2018 20:33

Kolejne medale dla naszych karateków!

4 Comments

Jak widać średzcy karatecy nie zwalniają tempa i znów mogą chwalić się medalami. Tym razem rywalizowali w Kościanie, gdzie 13 października odbyły się XII zawody dla dzieci i młodzieży w karate olimpijskim WKF.

Startowało w nich 428 zawodników z 28 klubów z całej Polski. Znakomicie spisali się w nich średzcy karatecy. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza wywalczyli 6 medali - cztery złote i po jednym srebrnym oraz brązowym. Taki wynik dał  bardzo dobre 3. miejsce w klasyfikacji medalowej zawodów w stawce 28 klubów.

Złoto w kata w swoich kategoriach wywalczyli - Milena Żurek, Michał Dziedzicki, Maria Kułakowska oraz drużyna w składzie - Michał Dziedzicki, Bartosz Zamaro i Adam Dul. Drugie miejsce w U-12 wywalczył Adam Dul, a trzecie w tej samej kategorii Bartosz Zamaro.

- Zawody w Kościanie były zaliczane do rankingu kadry wielkopolski WKF. Wzięli w nich udział wszyscy najlepsi karatecy z tego regionu. Stały one na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym - mówi trener średzkich karateków.

Turniej został zorganizowany pod patronatem Polskiej Unii Karate oraz burmistrza miasta Kościan. Organizatorem był klub karate Gottsu.