Wydrukuj tę stronę
    Dział: Sport poniedziałek, 05 październik 2020 17:51

Medale średzkich karateków w Legnicy

Skomentuj

Bardzo pracowity i udany był weekend średzkich karateków, którzy zdobyli w Legnicy 6 medali. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza startowali 03.10.2020 r. w Młodzieżowych Mistrzostwach Młodzików oraz w XXIX Mistrzostwach Ziemi Legnickiej, które były eliminacją do Mistrzostw Polski juniorów młodszych, juniorów i U-21 w karate olimpijskim.

Emilia Wysocka oraz Maria Kułakowska startujące w MMM po 3 wygranych walkach eliminacyjnych w kategorii kata młodziczek 12-13 lat spotykały się w finale, w którym lepsza okazała się Emilka pokonując Marysię 3:0. Marysia startowała również w kategorii młodziczek+50kg w kumite, gdzie zajęła 3 m-ce. Była bardzo bliska finału prowadząc w półfinale na kilka sekund przed końcem walki 2:1. Niestety chwila nieuwagi i przegrała 4:2.

Natomiast w Mistrzostwach Ziemii Legnickiej, w kategorii kata junior znakomicie spisał się Patryk Dul, który wygrał wszystkie 4 walki po 3:0. Dzięki temu sukcesowi będzie mógł wystartować w Mistrzostwach Polski, które odbędą się za miesiąc w Poznaniu.

04.10.2020 r., również w Legnicy, odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate Olimpijskim. Startował w nich Bartłomiej Babiński, który zdobył brązowy medal w kata ind. seniorów. Bartek był bardzo  bliski sprawienia dużej niespodzianki, po 3 wygranych walkach eliminacyjnych przegrał w walce o finał 3:2 z kolegą klubowym M. Szczypkowskim, aktualnie najlepszym zawodnikiem w tej konkurencji w Polsce. Bartek razem z kolegami z Wrocławia zdobył złoty medal w konkurencji kata drużynowego.

Organizatorem zawodów pod patronatem Polskiego Związku Karate był klub karate Tora z Legnicy.