Wydrukuj tę stronę
    Dział: Sport niedziela, 09 grudzień 2018 15:04

Medalowa sobota średzkich karateków!

2 Comments

Był to kolejny bardzo udany weekend naszych karateków. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza 8 grudnia wzięli udział w dwóch turniejach.

W Legnicy wystartowali w Arashi Cup, natomiast w Rudnej w V Turnieju Karate o Puchar Burmistrza.

W zawodach w Legnicy, których organizatorem był klub karate Arashi wzięło udział 470 zawodników z 40 klubów z Łotwy, Czech, Rumunii i Polski, nasi karatecy wywalczyli 9 medali - 4 złote, 3 srebrne i 2 brązowe. Złote zdobyli: Emilia Wysocka w U-11 i U-13 i Bartłomiej Babiński w seniorach i U-21, Srebrne: Milena Żurek w U-11 i U-13 Oraz Kamil Brzeziński w U-11. Brązowe: Maria Kułakowska w U-11 oraz drużyna kata w U-13, w składzie: Bartosz Zamaro, Kamil Brzeziński i Daniel Mańkowski.

- Bardzo dobre 5 miejsce w U-11 zdobył Bartosz Zamaro. Wszystkie konkurencje, w których startowali nasi zawodnicy były mocno obsadzone, starowało w nich od 22 do 33 zawodników w każdej - mówi trener Boczniewicz.

W Rudnej zawody zorganizował legnicki klub karate Tora. Wzięło w nim udział 168 zawodników z 11 klubów. Średzcy karatecy zdobyli 9 medali: 6 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe. Złote zdobyli: Michał Dziedzicki w U-13 i kadetach, Adam Dul w U-11 , Szymon Tułak w U-9 oraz drużyna w składzie: Michał Dziedzicki ,Adam Dul i Patryk Dul. Srebrny: Adam Dul w U -13. Brązowe: Alicja Dudejcz w U-9 oraz Patryk Dul w kadetach (litera U oznacza kategorię wiekową).

Był to przedostatni start średzkich karateków w tym roku. Za tydzień czeka ich jeszcze rywalizacja w turnieju Budokan Cup we Wrocławiu, z którego zapewne także przywiozą sporo medali.