Wydrukuj tę stronę
    Dział: Sport wtorek, 15 październik 2019 16:04

Milena Żurek zdobyła złoty medal w karate olimpijskim WKF

1 Comment

W dniach 11-13 października w Bielsku Białej odbył się XIII Grand Prix  – Polish Open w Karate Olimpijskim WKF.

Zawody odbyły się jak co roku w nowoczesnej hali sportowej „Pod Dębowcem” i  rozgrywano je na 8 tatami. Był to turniej rankingowy dla zawodników i klubów zrzeszonych w Polskiej Unii  Karate.

Honorowy Patronat nad imprezą objął Pan Jarosław Klimaszewski – prezydent Bielska-Białej, Polski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Sędzią głównym był Alois Wiesböck, szef komisji sędziowskiej EKF.

Polish Open zaliczany jest do największych turniejów karate w Europie i na świecie. Został wpisany do kalendarza imprez European Karate Federation na rok 2019 i 2020.

Wzięło w nim udział 2371 zawodników z 32 krajów m. in. Hiszpanii, Niemiec, Francji, Anglii, Danii, Włoch, Norwegii, Ukrainy, RPA Turcji, Słowacji, Szkocji, Walii, Rosji, Maroka, Rumunii, Chorwacji, Litwy, Łotwy, Holandii, Czech, Malty, Austrii, Armenii, Białorusi, Egiptu, Węgier, Grecji, Estonii, Szwecji, Iraku, Bośni i Hercegowiny oraz 210 klubów z całego świata. W zawodach uczestniczyło także 9 średzkich karateków. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza zdobyli 3 medale. Złoty i 2 brązowe.

Pierwsze miejsce i złoty medal w kategorii 10-latek wywalczyła Milena Żurek, która bezapelacyjnie wygrała 4 walki potwierdzając swoją klasę oraz przynależność do europejskiej czołówki w tej kategorii wiekowej. Trzecie  miejsca i brązowe medale zdobyli - Bartłomiej Babiński w kata indywidualnym juniorów oraz Emilia Wysocka w kategorii U-14. Emilia i Bartek stoczyli 5 walk. Oboje wygrali 4 walki eliminacyjne przegrywając w półfinałach.

- W zawodach tych startowali wszyscy najlepsi polscy karatecy. Zagraniczne ekipy reprezentowali medaliści mistrzostw świata i Europy w karate olimpijskim WKF. Zwycięzcy otrzymali piękne puchary, medale oraz dyplomy i cenne nagrody rzeczowe. Koszty dresów,  startu w zawodach oraz noclegów naszej ekipy w 100 procentach pokryła Gmina Środa Śląska, za co serdecznie dziękujemy - mówi sensei Bogusław Boczniewicz.

Organizatorem zawodów byli - KSA Atemi, Gmina Bielsko-Biała i Polska Unia Karate.