Wydrukuj tę stronę
    Dział: Sport wtorek, 11 sierpień 2020 09:37

Złoto Wysockiej i brąz Żurek w Venice Cup 2020

Skomentuj

To był kolejny znakomity start średzkich zawodniczek - Emilii Wysockiej, która tym razem wygrała Venice Cup 2020 e-kata w karate olimpijskim WKF w kategorii U-14 oraz Mileny Żurek, która w tych samych zawodach zajęła 3. miejsce.

Podopieczne senseia Bogusława Boczniewicza, aktualnie są najlepszymi zawodniczkami w Polsce - Emilia w kategorii 12-13 lat, natomiast Milena wśród  11-latek.

Niewiele zabrakło, żeby obie spotkały się w finale kategorii U-14. Milena po 2 wygranych walkach eliminacyjnych w półfinale przegrała z reprezentantką Austrii tylko o 0,1 pkt. Emilka, która aktualnie zajmuje 4. miejsce w światowym rankingu w kategorii U-14 wygrała kolejno z reprezentantkami Luksemburga, Łotwy, USA i Austrii.

- Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, dlatego zwycięstwa średzkich dziewczyn w takiej międzynarodowej rywalizacji bardzo cieszą i potwierdzają ich ciągły rozwój sportowy - podkreśla trener Boczniewicz.

W zawodach wzięło udział 202 zawodników reprezentujących 94 klubów z 38 krajów z całego świata min: USA, Francji, Niemiec, Australii, Włoch, Holandii, Filipin, Luksemburga, Indii, Hiszpanii, Szkocji,  Portugalii, Szwecji, Kanady, Anglii, Węgier itd...