Wydrukuj tę stronę
    Dział: Sport niedziela, 18 październik 2020 14:37

Znakomity start średzkich karateków w Polish Open

1 Comment

Znakomicie spisali  się podopieczni senseia  Bogusława Boczniewicza w Bielsku Białej, którzy 17.10.2020 r. startowali  w XIV International Karate Grand Prix w karate Olimpijskim WKF. Średzcy karatecy zdobyli 7 medali - 3 złote, 1 srebrny oraz 3 brązowe.

Złote wywalczyły: Milena Żurek w kategorii kata U-12, Maria Kułakowska w kata U-14 oraz Emilia Wysocka w kata kadetek.

Drugi swój medal, tym razem srebrny w U-14 zdobyła Milena Żurek. Nasze zawodniczki zdominowały tę kategorię wiekową ponieważ brązowy medal zdobyła w niej Emilia Wysocka. Zdarzyło się to pierwszy raz w historii tych  zawodów, żeby zawodniczki jednego klubu wywalczyły 3 medale w tej samej kategorii wiekowej.

Średzkie zawodniczki pokonały wszystkie najlepsze rywalki w Polsce potwierdzając swoje wysokie miejsca w rankingu Polskiej Unii Karate. Emilka zajmuje w nim 1 miejsce natomiast Marysia jest trzecia. Milena z kolei jest numerem jeden w Polsce w U-12.

Bardzo dobrze wypadł w tych zawodach także Patryk Dul, który był trzeci w kata juniorów oraz w  kumite juniorów - 68kg.

- Zawody stały na wysokim poziomie sportowym, startowali w nich najlepsi Polscy karatecy - zauważa sensei Boczniewicz. - Koszty udziału w tych zawodach pokryte zostały przez Gminę Środa Śląska, za co serdecznie dziękujemy - podkreśla.