07 na tropie dobrych książek

środa, 26 czerwiec 2019 11:24 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Dziennikarz i aktor Bronisław Cieślak odwiedził wczoraj nasze miasto. W trakcie spotkania zainicjowanego przez Bibliotekę Publiczną w Środzie Śląskiej zdradził tajniki produkcji serialu "07 zgłoś się", dobór obsady oraz skąd wzięła się nazwa porucznika Borewicza, a także obejrzano najbardziej kultowe fragmenty filmu.

Spotkanie autorskie prowadzone przez Dariusza Rekosza łączyło wspomnienia oraz promocję książki napisanej w oparciu o przygody z serialu "07 zgłoś się". Wyprodukowany i emitowany w latach 1976-1987 przez Telewizję Polską, cieszył się ogromną popularnością, a wszystko za sprawą pewnego siebie głównego bohatera - porucznika Borewicza, w którego rolę wcielił się Bronisław Cieślak.

W 2013 roku Piotr K. Piotrowski napisał książkę „07 zgłasza się”, która opowiada o historii produkcji serialu. - Dla wielu czytelników książka ta będzie jak sentymentalna podróż  do czasów dzieciństwa lub młodości, na którą zapraszam – wspominał pisarz.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość zakupu książki „07 zgłoś się”, podpisanej przez autora oraz Bronisława Cieślaka oraz pozycji z imponującej kolekcji publikacji dotyczących słynnego porucznika z czasów PRLu.

Podczas spotkania nadarzyła się również okazja do pamiątkowych zdjęć. Jedni prosili o fotografię z kultowym bohaterem serialu "07 zgłoś się", młodzież z kolei kojarzyła Bronisława Cieślaka, jako detektywa z serialu Polsatu "Malanowski i Partnerzy."

(kb) / fot. kb i bp

Komentarze (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Cieślak to stary ubek i alkus miał układy w bezpiece u dlatego zagrał 07,tego to już nie powiedział......

This comment was minimized by the moderator on the site

Szkoda, że nie można było zakupić książki, którą tytułowano spotkanie "07 zgłasza się. Kulisy powstawania serialu". Pan Rekosz słabo się postarał tym razem.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację