Artykuły wg. daty publikacji (kalendarz).

« Styczeń 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

1,5 mln zł dla szkół z Gminy Środa Śląska

czwartek, 25 październik 2018 10:20 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gmina Środa Śląska pozyskała dotację na realizację projektu edukacyjnego, w ramach którego wsparcie otrzymają 4 gminne szkoły podstawowe. Zakłada on doposażenie szkolnych pracowni oraz organizację dodatkowych zajęć. 

Projekt edukacyjny „Środa Śląska-wysokiej jakości edukacja nie tylko w środy” realizowany będzie we wszystkich gminnych placówkach oświatowych: SP nr 3 w Środzie Śląskiej, SP w Ciechowie, SP w Rakoszycach i SP w Szczepanowie. Jego celem jest podniesienie tych kompetencji i umiejętności uczniów, które są niezbędne na rynku pracy oraz rozszerzenie oferty edukacyjnej szkół.

Szczególny nacisk położony został na zastosowanie technik informatyczno – komputerowych, ponieważ mają one coraz większe znaczenie i zastosowanie także w codziennym życiu. – Dzięki tak dużej dotacji nasze szkoły zostaną wyposażone m.in. w projektory, tablice interaktywne, głośniki do sprzętu multimedialnego, czy zestawy komputerowe. Nowy sprzęt z pewnością urozmaici przeprowadzane lekcje i zachęci dzieci do zgłębiania tajników nauki – mówią Monika Szymanowska i Katarzyna Kulesza z Wydziału Promocji i Rozwoju Gminy Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej, autorki projektu. W ramach pomocy dydaktycznych zaplanowano również wyposażenie pracowni nauk przyrodniczych w busole soczewkowe, magnetyczny globus, stację meteorologiczną oraz preparaty mikroskopowe. Pracownia matematyczna w Szczepanowie zostanie wyposażona w sprzęt na miarę XXI w.: zestaw do budowy szkieletów brył czy magnetyczną oś liczbową. Poza doposażeniem placówek w ramach projektu zaplanowano także: zajęcia w obszarze pracy z kreatywnością i twórczym myśleniem, zajęcia wspierające rozwój kompetencji kluczowych i społecznych, zajęcia wyrównawcze oraz podwyższanie kwalifikacji nauczycieli.

Projekt uzyskał najwyższą wartość dotacji wśród 6 samorządów Obszaru Interwencji Równiny Wrocławskiej, które zakwalifikowały się do dofinansowania. Gmina Środa Śląska pozyskała na realizację projektu dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego ze środków Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Społeczny). Całkowita wartość projektu to 1,52 mln zł, a 95% tej kwoty, czyli 1,44 mln zł pochodzić będzie ze środków unijnych.

(um)

 

Proponowane artykuły:

Komentarze  

Permalink -1 mal
malczyce na ostatnim acha
2018-10-25 10:51 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież