100 drzewek zasadzono w średzkiej podstawówce

piątek, 09 listopad 2018 12:18
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Szkoła Podstawowa nr 3 w Środzie Śląskiej włączyła się aktywnie w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

Jedną z jubileuszowych akcji było sadzenie drzewek. Uczniowie klas młodszych, w ramach zajęć świetlicowych, pod opieką pani Iwony Bartos posadzili na terenie szkoły ni mniej, ni więcej, tylko STO sadzonek – po jednej na każdy rok wolnej Polski.

Drzewka te dzieci otrzymały od Nadleśnictwa Miękinia. Przy okazji tego ekologiczno – patriotycznego projektu uczniowie dowiedzieli się wiele zarówno o historii naszego kraju, jak i o potrzebie dbania o środowisko naturalne.

Z części sadzonek utworzono napis: „100” - by w ten oryginalny sposób uczcić pamięć o tak ważnej dla Polaków rocznicy.

E.

Komentarze  

Permalink +1 Kiłka Mogiłka
Za Komuny na 1000 lecie państwa PL - wybudowano 1000 szkół, w tym tą do której teraz chodzą dzieci, a na 100 lecie odzyskania Niepodległości co ? Sto drzewek zasadzita ? No prosze Cieeee.... -
2018-11-09 13:10 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież