18-latek ranił mężczyznę butelką - został aresztowany

czwartek, 07 czerwiec 2018 20:13 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Średzcy policjanci zatrzymali młodego mieszkańca powiatu średzkiego w związku z przestępstwem, do jakiego doszło w lutym br. w Środzie Śl.

 

- Do policyjnego aresztu trafił 18-letni mieszkaniec powiatu średzkiego, który uderzył mężczyznę w twarz butelką. Pokrzywdzony, z poważnymi obrażeniami trafił szpitala - informuje oficer prasowy średzkiej policji st. asp. Marta Stefanowska. - Zgromadzony przez funkcjonariuszy policji materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 18-latkowi zarzutu narażenia człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia, albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz spowodowania obrażeń skutkujących naruszeniem czynności narządów ciała powyżej 7 dni - dodaje.

Jak informuje policjantka, mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu, za który odpowie teraz przed sądem. Przestępstwo narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast naruszenie czynności narządów ciała zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(rol/ms) fot. policja

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany czwartek, 21 czerwiec 2018 11:47

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież