2 złote medale dla Emilii Wysockiej w Berlinie

poniedziałek, 18 luty 2019 10:27 Dział: Sport / nowy
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Znakomicie spisała się na Berlin Open Nternational 2019 reprezentantka średzkich karateków - Emilia Wysocka, która wywalczyła w tych zawodach 2 złote medale.

W turnieju, który odbył się 16.02.2019 r. w stolicy Niemiec wzięło udział 1420 zawodników z 40 państw min: Włoch, Danii, Ukrainy, Niemiec, Chorwcji, Algierii, Francji, Anglii, Grecji, Norwegii, Holandii, Czech, Nepalu, Rosji, Maroka, Panamy, Luksenburga, Rumunii, Estonii, Szkocji, Hiszpanii, Szwecji itd. i 172 klubów. (Bardzo dobre 2 miejsce zajęła Milena Żurek).

Emilia startowała w karegorii U-14 raz U-16 wygrywając zdecydowanie swoje walki. W kategorii U-14 w bratobójczym finale pokonała koleżankę z klubu Milenę Żurek 2:1.

Oprócz w/w w Berlinie startowali również Maria Kułakowska, Bartosz Zamaro oraz Adam Dul, którzy przegrali swoje walki eliminacyjne.

Był to kolejny bardzo dobry występ podopiecznych senseia Bogusława Boczniewicza w zawodach międzynarodowych w karate olimpijskim WKF. Po zeszłorocznych sukcesach, głównie w turniejach krajowych, w tym roku średzcy karatecy mają zaplanowane starty również za granicą.

- Występy międzynarodowe dają możliwość rywalizacji z europejską czołówką karateków w karate olimpijskim WKF, co z kolei przełoży się na podniesienie poziomu sportowego naszych karateków - podsumowuje B. Boczniewicz. 

(rol/bb) / fot. bb

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację