231 osób zdolnych do służby wojskowej

czwartek, 29 marzec 2018 12:10 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

249 osób z 351 wezwanych stawiło się w tym roku przed Powiatową Komisją Lekarską w Środzie Śląskiej.

 

Komisja pracowała od 5 do 19 marca. W tym roku oceniano zdolność do służby wojskowej mieszkańców powiatu z rocznika 1999 oraz starszych, jeżeli dotychczas nie uregulowali stosunku do służby wojskowej.

Kwalifikacja rozpoczęła się od gminy Środa Śląska (84 osoby). Następni byli mieszkańcy gminy Miękinia (86), Udanin (21), Kostomłoty (34). Ostatnie dni należały do Malczyc (24). Zgodnie z prawem komisja może przyznać cztery kategorie zdrowia:

  •    kategorię A - oznacza, że osoba jest zdolna do służby w czasie pokoju i wojny,
  •    kategorię B - oznacza czasową niezdolność z powodu stanu zdrowia,
  •    kategorię D - oznacza niezdolności do czynnej służby w czasie pokoju,
  •    kategorię E - oznacza trwałą i całkowitą niezdolność do służby.

W tym roku kategorię A przyznano 231 osobom, D - 16, a E - 2.

Orzeczenie Powiatowej Komisji Lekarskiej uprawomocnia się po czternastu dniach od daty wystawienia. Po upływie tego terminu osoby, które otrzymały kategorię A, B oraz D automatycznie stają się rezerwistami.

(rfp) fot. ers

wojsko kwalifikacja 1

Ostatnio zmieniany sobota, 31 marzec 2018 04:33

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież