3 maja w Środzie Śląskiej (na żywo!)

czwartek, 03 maj 2018 10:31
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Środzie Śląskiej przygotowano oficjalne uroczystości oraz Rodzinny Piknik Rowerowy.

 

Obchody rozpoczęły się o godzinie 10:30 mszą św. w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w Środzie Śląskiej mszą w intencji Ojczyzny. Godzinę później zaplanowano uroczystości na rynku dolnym, gdzie odbędzie się złożenie wieńca pod pomnikiem Pamięci Żołnierzy Polskich, okolicznościowe przemówienia, wręczenia medalu Pro Patria, ogłoszenie wyników konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży "Laurka dla Polski", występ Zespołu Muzyki Polskiej Mokosza oraz słodki poczęstunek.

Po części oficjalnej odbędzie się Rodzinny Piknik Rowerowy. O godzinie 14:00 uczestnicy wyruszą z rynku dolnego do Cesrzowic, gdzie w tamtejszym parku będzie na nich czekała biesiada grillowa, zabawy integracyjne i dmuchańce. Powrót do miasta zaplanowano na godzinę 17:00. Łączna długość trasy - ok. 25 km.

TRANSMISJĘ WSPIERA STAROSTA ŚREDZKI SEBASTIAN BURDZY,
A PRZYGOTOWALI JĄ: Wiktor Kalita i Bogdan Sziwa

FOTOREPORTAŻ Z WYDARZENIA TUTAJ

Ostatnio zmieniany czwartek, 03 maj 2018 23:18

Artykuły powiązane

  • Sesja Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej (transmisja na żywo)

    Trwa sesja Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej. Radni będą obradowali m.in. nad podziałem gminy Środa Śląska na okręgi wyborcze oraz zapoznają się z informacją nt. realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież