"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler po sąsiedzku

"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler po sąsiedzku

Od niedzieli do czwartku w Kawicach nagrywane były sceny do programu kulinarnego „Kuchenne Rewolucje”, który prowadzi Magda Gessler.

Nowa oferta Al Lago! Atrakcyjna promocja i świąteczna propozycja

Nowa oferta Al Lago! Atrakcyjna promocja i świąteczna propozycja

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym aktualnym menu, atrakcyjną promocją w godzinach lunchowych oraz świąteczną propozycją wigilijną dla…

Zebrali ponad 3,5 tys. złotych na paczki dla potrzebujących

Zebrali ponad 3,5 tys. złotych na paczki dla potrzebujących

Przez dwa dni 4 i 11 grudnia, na ulicach naszego miasta kwestowali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 z Odziałem…

Będą ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty

Będą ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty

Zarządzeniem Wojewody Dolnośląskiego, 17 lutego 2019 r. odbędą się ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty w jednomandatowym okręgu wyborczym nr…

3 medale dla średzkich karateków w Bielsku Białej

wtorek, 09 październik 2018 13:17
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W Bielsku-Białej, w dniach 5-7.10.2018 r., odbył się turniej karate olimpijskiego – Polish Open – XII International Karate Grand Prix.

W tym najtrudniejszym i najbardziej prestiżowym turnieju w Polsce wzięło udział 1600 zawodników z 33 krajów m. in. Japonii, Niemiec, Francji, Anglii, Danii, Włoch, Norwegii, Ukrainy, Turcji, Słowacji, Szkocji, Walii, Rosji, Maroka, Rumunii, Chorwacji, Litwy, Łotwy, Holandii, Czech, Malty, Austrii, Armenii, Białorusi, Egiptu, Węgier, Grecji, Estonii, a nawet Nowej Zelandii czy Kamerunu oraz 204 klubów z całego świata.

Wśród nich było 10 średzkich karateków. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza zdobyli 3 brązowe medale. 3 miejsca zajęli Bartłomiej Babiński w kata indywidualnym do 21 lat i drużyny  kata w kategorii U-12 w składzie Adam Dul, Daniel Mańkowski i Kamil Brzeziński oraz  U-14 w składzie Bartosz Zamaro, Michał Dziedzicki i Patryk Dul.

- W zawodach tych startowali wszyscy najlepsi polscy karatecy, ponieważ były to zawody rankingowe do kadry narodowej Polskiej Unii Karate. Zagraniczne ekipy reprezentowali medaliści mistrzostw świata i Europy w karate olimpijskim WKF. Oprócz 3 medali średzcy zawodnicy wywalczyli również dwa bardzo dobre 5 miejsca i jedno 7. Piąta w U-9 była Milena Żurek oraz w U-11 Emilia Wysocka. Obie niestety przegrały swoje walki półfinałowe po 3:2.W pojedynkach repasażowych o miejsce 3,  przegrały swoje walki po 3:2. Dobrze wypada również Maria Kułakowska, która w U-11 zajęła 7 miejsce wygrywając dwie walki. W walce o półfinał przegrała z zawodniczą ze Słowacji 4:1. Szkoda, bo dorobek medalowy byłby większy i bardziej okazały - mówi trener Boczniewicz.

Zwycięzcy otrzymali piękne puchary, medale oraz dyplomy i cenne nagrody rzeczowe. Gośćmi honorowymi Polish Open byli wiceprezes Światowej Federacji Karate (World Karate Federation) Gunnar Nordahl oraz Przewodniczący Komisji Sędziowskiej WKF Javier Escalante.

Sędzią głównym zawodów, podobnie jak w latach ubiegłych był sekretarz Komisji Sędziowskiej WKF Robert Hamara.

- Koszty sprzętu (dresy, torby), przejazdu busem gminnym, startu w zawodach oraz noclegów naszej ekipy w 100 procentach pokryła Gmina Środa Śląska, za co serdecznie dziękujemy - podkreśla trener średzkich karateków.

(rol/bb) fot. bb

Ostatnio zmieniany wtorek, 09 październik 2018 16:03

Komentarze  

Permalink +8 kibic
Super Taki wynik na takich zawodach to rewelacja. Rosną nam przyszli mistrzowie Polski a może nawet olimpijczycy. Oby tylko wytrzymali w treningu i byli pracowici to może się uda.Wielkie gratulacje dla trenera i dzieciaków. Super promocja gminy
2018-10-09 13:57 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież