5 marca w Środzie Śląskiej zebrano 17 litrów krwi

piątek, 09 marzec 2018 13:51 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W poniedziałek podczas akcji „SpoKREWnieni służbą” i poboru krwi w średzkim domu kultury zebrano 17 litrów krwi.

 

W poniedziałek, 5 marca, w średzkim domu kultury przeprowadzono ogólnopolską akcję „SpoKREWnieni służbą”.

- Podczas poniedziałkowej akcji w Środzie Śląskiej policjanci oddali blisko 1,5 litra krwi. We wspólnej inicjatywie licznie uczestniczyli również funkcjonariusze Straży Pożarnej – informowała wówczas st. asp. Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej.

Jak ustaliliśmy w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu, podczas poboru krwi zarejestrowanych zostało w sumie 40 krwiodawców, a 38 oddało krew. Tym samym podczas akcji zebrano 17 litrów krwi. Natmiast na hasło „Spokrewnieni służbą” krew oddało trzech krwiodawców.

Przypominjmy, że ogólnopolska akcja „Spokrewnieni służbą” objęta jest patronatem szefa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zbiórka krwi w ramach akcji potrwa przez cały marzec na terenie całego kraju.

(red), Fot. policja

Ostatnio zmieniany czwartek, 22 marzec 2018 20:45

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież