5 osób otrzyma tytuł "ZASŁUŻONY DLA POWIATU ..."

środa, 14 marzec 2018 16:09 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Minutą ciszy ku pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęła się sesja Rady Powiatu w Środzie Śląskiej w dniu 1 marca.

 

Obrady rozpoczęły się od sprawozdań starosty z wykonania uchwał rady oraz działalności zarządu powiatu w okresie między sesjami. Radni nie mieli do nich żadnych pytań. Podobnie było w dwóch kolejnych punktach – przebieg „Akcja Zima” na drogach powiatu oraz zabezpieczenie zimowe obiektów administracyjnych przez starostwo i podległe jednostki.

W punkcie „15 minut dla wyborców” pytano m.in. o aktualną sytuację szpitala, wypalanie gałęzi przez pracowników służby drogowej oraz wyniki badań jakości powietrza. Wyczerpujących odpowiedzi udzielili starostowie powiatu.

Kolejnym punktem było podjęcie uchwał. Radni przyjęli ich siedem. Pięć z nich dotyczyło nadania tytułu „Zasłużony dla Powiatu Średzkiego”. Wniosek o nadanie tytułu mieszkańcom powiatu: ks. Michałowi Szladze, Wacławowi Jaskule, Leszkowi Gawlińskiemu, Julianowi Honcowi oraz Romanowi Kozakowi złożył zarząd powiatu. Kapituła odpowiedzialna za ich rozpatrzenie zaopiniowała je pozytywnie, podobnie jak komisje stałe rady (więcej na ten temat w osobnym artykule).  Dwie ostatnie  uchwały  dotyczyły zmian w uchwale budżetowej Powiatu Średzkiego na rok 2018 oraz uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu na lata 2018-2024.

Na sesji nie złożono żadnych interpelacji i zapytań. W sprawach różnych przewodniczący rady przypomniał o obowiązku złożenia oświadczeń majątkowych, a starosta powiatu zaprosił zebranych na najbliższe wydarzenia: konkurs kulinarny „najlepsze w Powiecie Średzkim”, mistrzostwa radnych oraz galę wręczenia tytułów „Zasłużony dla Powiatu Średzkiego”.

(rfp) fot. ers

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany czwartek, 22 marzec 2018 18:42

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację