„Alkohol i narkotyki” - kolejna akcja policji

czwartek, 16 sierpień 2018 10:05 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dziś policjanci prowadzą ogólnopolskie działania pn. „Alkohol i narkotyki”, ukierunkowane na eliminowanie z ruchu drogowego osób będących pod wpływem alkoholu lub w stanie po użyciu środków działających podobnie do alkoholu.

Każdy kierowca prowadząc samochód pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Używki te przede wszystkim zaburzają koncentrację, zmniejszają szybkość reakcji oraz powodują błędną ocenę odległości i prędkości.

Bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest nieświadoma nietrzeźwość kierującego. Najczęściej ma ona miejsce wtedy, gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i wydaje mu się, że w organizmie nie zostało śladu po „promilach”. Okazuje się jednak, że nawet kilkugodzinny sen nie gwarantuje, że będziemy w dobrej kondycji do prowadzenia pojazdu.

Dlatego, jeżeli wczoraj piłeś alkohol, to dziś nie wsiadaj za kierownicę !!!

Zapamiętaj !

  • jeżeli wybierasz się na imprezę, na której będzie serwowany alkohol zastanów się, czy nie lepiej zostawić samochód w domu,
  • nie wyśmiewaj się z niepijących, nie nakłaniaj ich do picia, nie namawiaj kierowców do picia toastów,
  • jeśli jesteś gospodarzem przyjęcia, na którym serwowany jest alkohol zadbaj o bezpieczny powrót zmotoryzowanych gości lub zapewnij im nocleg,
  • jeśli jesteś pasażerem, nigdy nie wsiadaj do samochodu z kierowcą, który pił alkohol, powstrzymaj go żeby nie prowadził pojazdu.

Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, w każdej jednostce Policji możemy poddać się takiemu badaniu!

Źródło: Biuro Ruchu Drogowego KGP / fot. policja

Komentarze (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

To akcja skończy się spektakularnym sukcesem bo idiotów na drogach nie brakuje o czym świadczą statystyki. Dzień w dzień informacje o tym że zatrzymano pijanego albo zaćpanego mistrza szos. Ale brawa dla policji za takie akcje i oby jak najczęściej.

This comment was minimized by the moderator on the site

No to gwarantuję sukces tej akcji czyli złapią od groma pijanych i naćpanych na trasie. W Polsce słabo idzie eliminowanie takich idiotów z drogi bo albo skończy się na odebraniu uprawnień a delikwent i tak dalej jeździ albo dostanie karę w zawieszeniu. Najlepsze byłoby duże kary finansowe i przepadek pojazdu.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację