Ankieta dla pacjentów. Oto jej wyniki

środa, 01 sierpień 2018 16:33 Dział: Malczyce
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Malczycach w lipcu została przeprowadzona ankieta satysfakcji pacjenta z podstawowej opieki zdrowotnej.

SPZOZ przedstawił wyniki przeprowadzonej ankiety. Pytania skierowano do pacjentów, którzy korzystali ze świadczeń placówki w przeciągu ostatnich trzech miesięcy, po zmianach jakie zaszły w kierownictwie ośrodka. Ankieta miała na celu poznać ich opinie oraz pomóc w monitorowaniu udzielonych świadczeń.

Największą grupą, która udzielała odpowiedzi stanowiły osoby w przedziale wiekowym między 50, a 60 rokiem życia. Pytania dotyczyły świadczonych usług placówki, ich jakości, oceny opieki lekarskiej, pielęgniarskiej, obsługi przy rejestracji czy warunków panujących
w przychodni. Dodatkowo ankietowani mogli zgłaszać własne uwagi lub wskazać do jakiego typu świadczeń chcieliby mieć dostęp w przyszłości.

Podsumowując wyniki, najwięcej osób korzystało z wizyt u lekarza pierwszego kontaktu, ponad 15% badanych korzystało z porady u specjalisty, ponad 41% z usług świadczonych w gabinecie zabiegowym, a ponad 18%z rehabilitacji.

Pozytywnie wypadła ocena opieki lekarskiej i pielęgniarskiej, ponad 93% ankietowanych wskazało na uprzejmość i życzliwość lekarzy, na rzetelne przekazywanie informacji
o przebiegu leczenia oraz poszanowaniu ich prywatności. Tu możemy pogratulować opiece pielęgniarskiej, którą ankietowani ocenili na dobrą i bardzo dobrą. Podobnie z oceną przebiegu rejestracji, w której wskazywano szybkość, uprzejmość i dostępność.

93% pacjentów zadowolił fakt, że do lekarza mogą dostać się w tym samym dniu, w którym się zgłoszą.

Jeśli chodzi o warunki panujące w przychodni najwięcej osób było zadowolonych z godzin otwarcia, możliwości zarejestrowania się na wizytę na określony dzień i godzinę. Najmniej punktów uzyskało natomiast wyposażenie gabinetów i ich estetyka. Ankietowani wskazali również do jakiego rodzaju świadczeń czy specjalistów w ramach NFZ chcieliby mieć dostęp m.in. do ortopedy, kardiologa, dermatologa, okulisty i ginekologa.

Budujący jest fakt, że ponad 94% badanych poleciłoby przychodnię swoim bliskim.

Wypełnienie ankiety zajęło pacjentom kilka minut, a pozyskane uwagi i sugestie z pewnością będą cennym narzędziem, które posłuży placówce do opracowania i wprowadzenia rozwiązań, które jeszcze bardziej usprawnią organizację udzielanych świadczeń.

Gmina Malczyce / fot. Piotr Zawadzki

Komentarze  

Permalink +2 nana
ŻARTY!!!! sfałszowane wyniki, nieobiektywna analiza całościowa. ot tyle!!! typowe dla frania. tylko nie mówcie, że nie widzicie tego. zrobione za biurkiem. brawo! pomysł dobry dla idiotów, nie dla mieszkańców naszej gminy!!!!!!
2018-08-02 07:40 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 ewa
Żarty to TY chyba sobie robisz. Tak się składa, że byłam ostatnio w ośrodku i wypełniałam taką ankietę. Ba wypełniali wszyscy ludzie, którzy byli w przychodni. Wszyscy moi znajomi mówią, że przychodnia działa bardzo dobrze i ja też tak uważam. A ty nana ? kiedy byłaś w przychodni, że nie zauważyłaś, że są ankiety. TO PROSZĘ NIE WYPOWIADAJ SIĘ JAK NIE WIESZ !!!!
2018-08-02 16:01 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież