Ankieta Mieszkanie Plus w gminie Środa Śląska – partnerski projekt PPP

czwartek, 23 maj 2019 12:47 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

13 maja br. na Konwencie Wójtów i Burmistrzów w Strzegomiu zawarte zostało porozumienie w sprawie współpracy w zakresie realizacji pakietowego Projektu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego p.n.: „Budowa mieszkań na wynajem w gminach Wołów, Strzegom, Strzelin, Środa Śląska, Jaworzyna Śląska w województwie dolnośląskim”.

Jest to bardzo ważne porozumienie, ponieważ zmierza do poprawy możliwości zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych naszych mieszkańców. Najemcy lokali mieszkalnych będą uprawnieni do nabycia po 25-30 latach na własność wynajmowanych lokali mieszkalnych, a stosunkiem prawnym regulującym uprawienie do korzystania z lokalu będzie umowa najmu instytucjonalnego lokalu z dojściem do własności. Horyzont projektu to ok. 2 lata od momentu pozyskania partnera prywatnego.

Gmina Środa Śląska jest zainteresowana pozyskaniem opinii, oczekiwań i warunków na jakich potencjalni partner / partnerzy prywatni wzięliby udział we współpracy przy realizacji przedsięwzięcia polegającego na zaprojektowaniu oraz wykonaniu robót budowlanych polegających na budowie budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z zagospodarowaniem z łączną liczbą 36 lokali mieszkalnych.

Obecny etap, na którym znajduje się 5 partnerskich gmin czyli test rynku, jest etapem przedrealizacyjnym ww. przedsięwzięcia w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Celem testu jest uzyskanie opinii i informacji potencjalnie zainteresowanych podmiotów w zakresie realnych i jednocześnie efektywnych rozwiązań jego realizacji.

Podmioty prywatne zainteresowane wzięciem udziału w testowaniu rynku zapraszamy do lektury Memorandum i złożenia ankiety pod adresem www.bip.srodaslaska.pl zakładka Partnerstwo Publiczno-Prywatne.
(bezpośrednie przekierowanie do Memorandum:http://bip.srodaslaska.pl/upload/pliki/Memorandum.pdf)

Ankietę dostępną na https://forms.gle/58E38tfC862dG7YT9 należy wypełnić i przesłać w terminie do dnia 7 czerwca 2019 r.

Gmina Środa Śląska

Komentarze (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Możesz się nie martwić. jak Ruciński się do czegoś zabiera to na pewno nic z tego nie będzie. Zobacz jak działa urząd raczej powiedziałbym nie działa. Chaos chaos i jeszcze raz chaos. Decyzyjność równa się zero marazm i premiowane donosicielstwo. Dlatego podchodzę do tych zapowiedzi spokojne.

This comment was minimized by the moderator on the site

Wpuścił Pan deweloperów, jeden na boisku już ryje, drugim się chwaliliście w miejsce byłej fabryki mebli i teraz chcecie budować pod najem? Rynek rynkiem ale ktoś sprawdzał czy to się najmie? Kto ponosi koszt budowy? I najważniejsze, ile etapowe ma być to zadnie

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację