Wydrukuj tę stronę

Auto w rowie i kolizja. Podsumowanie weekendu

poniedziałek, 04 luty 2019 10:12 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Niesprzyjające warunki pogodowe dały się we znaki większości kierowcom. Już od samego rana na portalach społecznościowych pojawiały się fotografie oraz filmy przedstawiające faktyczny stan dróg.

Jak się okazało niebezpieczne warunki panowały nie tylko na drogach lokalnych, ale również na DK94 oraz A4. Niestety, ponownie zima zaskoczyła służby odpowiedzialne za utrzymywanie dróg. 

Auto w rowie

Wczoraj (3 lutego) wskutek złych warunków na autostradzie A4 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego. Prawdopodobnie przyczyną była utrata panowania nad pojazdem i bus wpadł do rowu. Na miejsce wezwano straż pożarną oraz policję.

Kolizja na DK94

W minioną sobotę (2 lutego) o godzinie 13:45 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej został poinformowany o kolizji na skrzyżowaniu dróg DK94 – Miękinia w miejscowości Błonie.

Prawdopodobnie na skutek niezachowanie szczególnej ostrożności podczas włączania się do ruchu na DK94, doszło do kolizji dwóch pojazdów osobowych. Doszło do zderzenia dwóch samochodów marki Kia. Łącznie pojazdami podróżowały 4 osoby, w tym 2 dzieci w wieku około 1,5 oraz 8 lat. Poszkodowany został kierowca.

- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej - informują strażacy.

Starty oszacowano na około 4000 zł.

(kb) / fot. OSP Miękinia 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 04 luty 2019 10:18